Co w planie zagospodarowania obszaru Ruszcza – Północ?

zdjęcie: Co w planie zagospodarowania obszaru Ruszcza – Północ? / fot. UM Kraków / Fot. bip.krakow.pl
fot. UM Kraków / Fot. bip.krakow.pl
Od wtorku, 16 sierpnia, można zapoznawać się z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Ruszcza – Północ”. Wyłożenie potrwa do 13 września.
REKLAMA

Plan miejscowy określi zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego, które pozwolą na racjonalne zagospodarowanie terenów inwestycyjnych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz integrację terenów zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej. Ponadto celem planu jest ochrona terenów zieleni urządzonej i nieurządzonej oraz obiektów zabytkowych.

Z projektem planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz niezbędną dokumentacją można się zapoznać w Wydziale Planowania Przestrzennego przy ul. Mogilskiej 41 w godz. 8.00-15.00 (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt). Wizytę można umówić na konkretna godzinę: mailowo pod adresem: bp.umk@um.krakow.pl lub telefonicznie pod numerami: 12 616 85 26, 12 616 85 42, a także na stronie internetowej bip.krakow.pl/planowanieprzestrzenne .

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu zostanie przeprowadzona 25 sierpnia w Urzędzie Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3-4 (sala obrad, początek o godz. 15.30). W dyskusji będzie można wziąć także udział zdalnie – link do połączenia z platformą zostanie wygenerowany i umieszczony na stronie planu. Szczegółowe informacje są publikowane na stronie internetowej bip.krakow.pl .

Uwagi należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 27 września z podaniem oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, a także imienia i nazwiska albo nazwy oraz adresu zamieszkania albo siedziby.

Uwagi do projektu można wnosić w formie papierowej lub elektronicznej (w tym poczty elektronicznej - uwagi-bp@um.krakow.pl oraz za pośrednictwem platformy usług administracji publicznej ePUAP).

Forma papierowa obejmuje:

  • złożenie pisma z uwagą w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa (dzienniki podawcze, stanowiska informacyjno-podawcze) lub – w przypadku ograniczeń w bezpośredniej obsłudze klienta – wrzucenie do odpowiedniego pojemnika umieszczonego w pobliżu wejścia do budynku UMK
  • wysłanie drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Planowania Przestrzennego, ul. Mogilska 41, 31-545 Kraków
  • przekazanie wypełnionego formularza w czasie prowadzonej dyskusji publicznej.

Szczegóły na temat wyłożenia dostępne są tutaj. Link do strony planu dostępny jest tutaj.

 
Źródło: UM Kraków / Grażyna Rokita
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kraków
18.1°C
wschód słońca: 06:49
zachód słońca: 18:06
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2022-10-07 19:00
miejsce
Klub Kabaret, Kraków, Ul. Krakowska 5
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Kościół Franciszkanów św....
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Artefakt Café, Kraków, ul, Dajwór 3
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-07 21:00
miejsce
Klub Strefa, Kraków, św. Tomasza 31
wstęp biletowany