Co z nową „zakopianką”? Spotkanie z GDDKiA

zdjęcie: Co z nową „zakopianką”? Spotkanie z GDDKiA / fot. UM Kraków / Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
fot. UM Kraków / Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Budowa brakującego odcinka drogi ekspresowej S7 Kraków-Myślenice była tematem rozmowy zastępcy prezydenta Krakowa Jerzego Muzyka z p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomaszem Żuchowskim. Spotkanie odbyło się w czwartek, 17 listopada.
REKLAMA

Jerzy Muzyk przedstawił obecny etap prac zespołu zadaniowego oraz zaprezentował dotychczas wypracowane rozwiązania. Aktualnie zespół rozważa możliwość rozpoczęcia brakującego odcinka drogi ekspresowej w węzłach autostrady A4 Kraków Bielany oraz Kraków Bieżanów. Ponadto zastępca prezydenta Krakowa podkreślił, że miasto podtrzymuje swoje wcześniejsze stanowisko, zgodnie z którym warianty 1-5 nowej „zakopianki”, które zostały przygotowane przez GDDKiA, są nieakceptowalne.

W czasie spotkania przedstawiciel Krakowa zapewnił również o dalszym funkcjonowaniu zespołu zadaniowego, który skupiał się będzie w ramach swoich aktywności na obszarze w granicach administracyjnych miasta.

Ponadto Jerzy Muzyk poinformował, iż w ocenie miasta dalsze prace nad wariantami planowanej drogi ekspresowej S7 powinny być prowadzone przez GDDKiA z uwagi na brak osiągniętego porozumienia pomiędzy samorządami gmin w zakresie przygotowania tzw. wariantu społecznego. Co więcej, zapewnił, że Kraków pozostaje otwarte na możliwość współpracy w zakresie wyznaczenia akceptowalnego przebiegu planowanej drogi ekspresowej S7 zarówno z innymi jednostkami samorządu terytorialnego, jak i z GDDKiA.

Natomiast Tomasz Żuchowski poinformował o podjętych przez GDDKiA działaniach mających na celu zabezpieczenie środków na realizację kolejnego etapu prac nad zadaniem, tj. na przygotowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Przetarg na przygotowanie tej dokumentacji może zostać ogłoszony w przyszłym roku.

 
Źródło: UM Kraków /
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kraków
1.3°C
wschód słońca: 07:20
zachód słońca: 15:39
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2022-12-05 17:00
miejsce
Nowohuckie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-05 17:30
miejsce
Teatr Bagatela, Kraków, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-05 20:15
miejsce
Teatr Bagatela, Kraków, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-06 19:00
miejsce
Single Scena, Kraków, Świętego...
wstęp biletowany