Po spotkaniu z GDDKiA ws. nowego przebiegu „zakopianki”

zdjęcie: Po spotkaniu z GDDKiA ws. nowego przebiegu „zakopianki” / fot. UM Kraków / Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
fot. UM Kraków / Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
„Dalsze prace nad wariantami planowanej drogi ekspresowej S7 powinny być prowadzone przez GDDKiA z uwagi na brak osiągniętego porozumienia pomiędzy samorządami gmin w zakresie przygotowania tzw. wariantu społecznego” – to stanowisko miasta zaprezentowane przez zastępcę prezydenta Krakowa Jerzego Muzyka na spotkaniu z Tomaszem Żuchowskim, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
REKLAMA

Do spotkania doszło w czwartek, 17 listopada. Zastępca prezydenta Krakowa zapewnił, że Kraków pozostaje otwarte na możliwość współpracy w zakresie wyznaczenia akceptowalnego przebiegu planowanej drogi ekspresowej S7 zarówno z innymi jednostkami samorządu terytorialnego, jak i z GDDKiA.

W trakcie rozmów Jerzy Muzyk przedstawił obecny etap prac zespołu zadaniowego oraz zaprezentował dotychczas wypracowane rozwiązania. Aktualnie zespół rozważa możliwość rozpoczęcia brakującego odcinka drogi ekspresowej w ramach węzłów autostrady A4 – Kraków Bielany oraz Kraków Bieżanów.

Muzyk podkreślił, że Kraków podtrzymuje swoje stanowisko, wyrażone w maju, zgodnie z którym warianty 1–5 tej trasy zaproponowane przez GDDKiA są nieakceptowalne z punktu widzenia miasta.

W czasie spotkania zapewniono również o dalszym funkcjonowaniu zespołu zadaniowego, który skupiał się będzie w ramach swoich aktywności na obszarze w granicach administracyjnych Krakowa.

Z kolei p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski poinformował o podjętych przez GDDKiA działaniach mających na celu zabezpieczenie środków na realizację kolejnego etapu prac nad przedmiotowym zadaniem, tj. na przygotowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego. Przetarg na przygotowanie dokumentacji może zostać ogłoszony w przyszłym roku.

 
Źródło: UM Kraków /
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kraków
1.7°C
wschód słońca: 07:20
zachód słońca: 15:39
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2022-12-04 20:00
miejsce
Klub Zaścianek, Kraków, Józefa...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-05 17:00
miejsce
Nowohuckie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-05 17:30
miejsce
Teatr Bagatela, Kraków, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-05 20:15
miejsce
Teatr Bagatela, Kraków, ul....
wstęp biletowany