Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w okresie wakacyjnym

fot. nadesłane
Zestaw wakacyjnych atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży jako dodatek to Akcji Lato. Znajdą dla siebie coś ciekawego zarówno miłośnicy sportu, dziennikarstwa, muzyki, plenerowych spotkań w naturze jak i teatru i poezji. Wznowiliśmy również 65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski skierowany do uczniów szkół średnich oraz dorosłych z Krakowa i powiatów byłego województwa krakowskiego. termin nadsyłania zgłoszeń do czterech turniejów tematycznych mija 10 września.
REKLAMA
  • Akademia Dziennikarstwa
  • Letnia Akademia Sztuk Walki
  • Wakacje z gitarą
  • 65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
  • 100 światów – wystawa wirtualna
Harmonogram może ulec zmianie ze względu na wciąż pojawiające się nowe punkty programu. Wszystkich uczestników zajęć obowiązują Procedury organizacji zajęć w warunkach zagrożenia epidemiologicznego

65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
03/06 - 10/09/2020 


Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie wznawia 65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Podstawą decyzji jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestników. Obowiązuje nas przestrzeganie warunków określonych przez rząd oraz właściwe władze samorządowe i inspektorów sanitarnych

Komunikat Towarzystwa Kultury Teatralnej

Konkurs jest imprezą otwartą, skierowaną do uczniów szkół średnich oraz dorosłych z Krakowa i powiatów byłego województwa krakowskiego. Konkurs prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów.
  • Turniej recytatorski
  • Turniej „Wywiedzione ze słowa”
  • Turniej teatrów jednego aktora
  • Turniej poezji śpiewanej
Zgłoszenia do eliminacji rejonowych prosimy przesłać do 10 września 2020 r. na adres: sckm.krakow@gmail.com Informacje o terminach (godzinach i dniu) w konkretnych kategoriach udzielać będzie  Joanna Miczałowska pod nr tel. 12 430-50-90.

Konkurs prowadzony jest w drodze wielostopniowych eliminacji. SCKM jest organizatorem etapu rejonowego, który odbędzie się 14, 15 i 16 IX 2020 r. Kwalifikuje on laureatów do etapu wojewódzkiego organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie.

Eliminacje miejskie - Miasto Kraków 8 i 9 września 2020 r. Organizuje Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy  oś. Tysiąclecia 15, tel. 126484998

Etap wojewódzki musi odbyć się do 26 września 2020 w Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie. Ostatnim etapem są przeglądy finałowe.

Konkurs ma już 64-letnią tradycję. Celem konkursu jest skłonienie uczestników do kolejnej rozmowy językiem poezji, szukania własnej, osobistej interpretacji utworów. Za najciekawsze, najbardziej własne interpretacje utworów, regulamin otwiera perspektywę udziału w specjalnych zdarzeniach.

Konkurs pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Ministerstwa Edukacji i Nauki pod hasłem Za co powinniśmy kochać naszych noblistów?


100 światów - wystawa
10/06 - 10/07/2020 


W tym roku ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią postanowiliśmy tradycyjną wystawę na koniec roku wyeksponować w Internecie, prezentując prace uczestników zajęć plastycznych prowadzonych przez nauczycieli SCKM: Violę Chmielewską, Małgorzatę Flisek, Beatę Milligan, Beatę Sarapatę, Sylwię Szczepańską oraz Michała Bacę.

Jest to wystawa przeglądowa, podsumowująca w możliwie szeroki sposób dorobek naszych podopiecznych. Założyliśmy, że pokażemy po jednej pracy wykonanej w tym roku szkolnym przez każdego ucznia. W ten sposób powstanie osobliwa i różnorodna mieszanka pomysłów, technik, tematów, w których kryje się dziecięca inwencja, wyobraźnia i kreatywność. Mamy zatem prace malowane na kartonie, płótnie, mamy grafiki, tkaniny oraz, co jest nowością, filmy powstałe w pracowni animacji poklatkowej. Czy jest to jakaś mieszanka i groch z kapustą czy raczej mozaika, kalejdoskop i karuzela pomysłów; ocenę pozostawiamy widzom?

Najmłodsi autorzy na razie tworzą dla siebie i swojej przyjemności. Powierzchnię kartki czy płótna, traktując jak teren wolności i swobody oraz jako wyraz swej niezależności.  Chcielibyśmy, aby na naszych spotkaniach młodzi adepci sztuki mogli żywo i błyskotliwie wyrażać swoje emocje, przelewać swe fantazje, kształtować umiejętności, wreszcie wyzwalać wyobraźnię oraz pokazywać swoją wrażliwość na świat, jakże inny od świata dorosłych.


Akademia Dziennikarstwa
13/07 - 17/07/2020 


Warsztaty adresowane do młodzieży od 14 roku, które chcą rozpocząć dziennikarską przygodę, marzą o pracy w pasjonującym zawodzie dziennikarza i chcą nabyć niezbędną do tego wiedzę i umiejętności. Zajęcia online i w studiu Radia Pryzmat. W ramach zajęć nagrywanie materiałów audio, montaż komputerowy, gatunki dziennikarskie.

Harmonogram
  • 13 lipca godz. 10.00 - 11.30 spotkanie w SCKM (Radio Pryzmat, sala 45); Zapoznanie się z zasadami pracy w studiu radiowym. 
  • 14 lipca godzina 10.00 - 13.00 zajęcia online SKYPE; nagrywanie i montaż komputerowy.
  • 15 lipca godz. 12.00-14.15 zajęcia online SKYPE; gatunki dziennikarskie.
  • 16 lipca godz. 10.00 - 12.15 zajęcia online SKYPE; wywiad.
  • 17 lipca godz. 10.00-14.30 spotkanie w SCKM (Radio Pryzmat); konsultacje indywidualne, nagrania w studiu radiowym wg. ustalonego harmonogramu z uczestnikami.
Wstęp wolny po wcześniejszej rezerwacji
Zapisy: +48 12 430 50 90, biuro@sckm.krakow.pl


Letnia Akademia Sztuk Walki
24/08 - 28/08/2020 


Akcja Lato sierpień

Zajęcia bezpłatne dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 15 lat

Poznamy chińskie kungfu, uważane za kolebkę wielu sztuk walki. Zapoznamy się z historią japońskiego jujutsu i aikido. Zgłębimy tajniki koreańskiego hapkido i poznamy rosyjską sztukę walki sambo lub koreańskie taekwondo. Podczas zajęć porównamy i odnajdziemy wspólne cechy tych różnych sztuk walki ale także, zobaczymy różnice wykształcone w wyniku odmienności kulturowych poszczególnych narodów.
  • Aiki Do / prowadzenie: Igor Wach
  • Hapkido / prowadzenie: Rafał Przybycień
  • Taekwondo / prowadzenie: Mikołaj Kotowicz
  • Kung Fu / prowadzenie: Jakub Sroka
  • Ju Jutsu / prowadzenie: Zenon Liszkiewicz
  • Sambo / prowadzenie: Oleksandr Gorbatiuk
Wstęp wolny po wcześniejszej rezerwacji
Zapisy: +48 12 430 50 90, biuro@sckm.krakow.pl


Wakacje z gitarą

Wakacje z gitarą – zapraszamy dzieci i młodzież na fantastyczną przygodę z muzyką w gitarowym zespole kameralnym.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów i uczennic o średnim stopniu zaawansowania gry na gitarze. Do uczestnictwa konieczna jest umiejętność czytania nut. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o przesłanie zgłoszenia na mail: rcpublic@interia.pl

Harmonogram zajęć

Poniedziałek Wtorek
29 czerwca, 9.00-13.15 Wakacje z gitarą 30 czerwca, 9.00-12.30 Wakacje z gitarą
6 lipca, 9.00-13.15 Wakacje z gitarą 7 lipca, 9.00-12.30 Wakacje z gitarą
13 lipca, 9.00-13.15 Wakacje z gitarą 14 lipca, 9.00-12.30 Wakacje z gitarą
 
Czwartek Piątek
20 sierpnia, 9.00-13.15 Wakacje z gitarą 21 sierpnia, 9.00-12.30 Wakacje z gitarą
Poniedziałek Wtorek
24 sierpnia, 9.00-13.15 Wakacje z gitarą 25 sierpnia, 9.00-12.30 Wakacje z gitarą

Wstęp wolny po wcześniejszej rezerwacji
Zapisy: +48 12 430 50 90, rcpublic@interia.pl


Procedury organizacji zajęć i pobytu dzieci i młodzieży w STAROMIEJSKIM CENTRUM KULTURY MŁODZIEŻY w Krakowie w warunkach zagrożenia epidemiologicznego COVID 19.
  1.  Postanowienia ogólne
    1. Procedury organizacji pobytu dzieci na terenie SCKM zostały opracowane z uwzględnieniem Wytycznych Epidemiologicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r oraz Wytycznych GIS, MZ, MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesno – szkolna.
    2. Procedury obowiązują nauczycieli prowadzących zajęcia pracowników, rodziców dzieci i osoby upoważnione do odbioru dzieci z placówki.
    3. Wszyscy nauczyciele i pracownicy Staromiejskiego Centrum zobowiązani są do dokładnego zapoznania się z procedurami bezwzględnego ich stosowania.
    4. Rodzice dzieci zobowiązani są do zapoznania się z procedurami przed przyprowadzeniem dziecka do Placówki oraz podpisaniu oświadczenia o zapoznaniu się i akceptacji procedury bezpieczeństwa oraz zgłoszenia woli uczęszczania dziecka na zajęcia w czasie pandemii Covid-19.
      1. Zał. nr 1 – oświadczenie o zapoznaniu się i akceptacji procedury bezpieczeństwa zasad higieny w trakcie epidemii COVID-19 obowiązujące w SCKM.
      2. Zał. nr 2 - wniosek zgłoszenia woli uczęszczania dziecka do Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie w czasie pandemii Covid-19.
    5. W okresie stanu zagrożenia epidemicznego, w związku z koniecznością zapewnienia właściwej organizacji pracy oraz dezynfekcji pomieszczeń placówka będzie przyjmowała uczestników wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu się do udziału w zajęciach wg tygodniowego harmonogramu.
    6. Wszyscy nauczyciele i pracownicy placówki zostaną przeszkoleni i zapoznani z opracowanymi procedurami i zobowiązani do ich bezwzględnego przestrzegania.
    7. Zmiana harmonogramu zajęć oraz ilość dzieci wyrażających chęć uczestnictwa w zajęciach musi być zgłaszana dyrektorowi placówki poprzez informację pozostawioną  w sekretariacie – dzień przed zajęciami.
  2. Podstawowe zasady organizacji zajęć w warunkach zagrożenia epidemiologicznego.
    1. W związku z ograniczeniem liczebności dzieci przebywających na terenie placówki zostaje ustalona nowa organizacja pracy. Związana jest ona z organizacją zajęć zgodnie z wytycznymi GIS z 30 kwietnia oraz dostosowaniem do specyfiki zajęć organizowanych w SCKM.
    2. Praca w placówce organizowana będzie w grupach zajęciowych z uwzględnieniem specyfiki zajęć i stosownych do nich procedur zapobiegających zagrożeniom epidemiologicznych.
    3. Punktem wyjścia organizacji jakichkolwiek zajęć w grupach zajęciowych są podstawowe wytyczne dotyczące organizacji pracy.
      1. Jedna grupa dzieci powinna przebywać w wyznaczonej i stałej sali. Do grupy przyporządkowani są ci sami nauczyciele.
      2. W grupie może przebywać do 12 dzieci.
      3. Minimalna przestrzeń do zajęć i zabawy dla uczestnika w sali nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 dziecko i każdego nauczyciela (powierzchnię każdej sali wylicza się z uwzględnieniem mebli oraz innych sprzętów w niej się znajdujących.)
      4. Jeżeli do zajęć wykorzystywane są pomoce dydaktyczne, przybory sportowe (piłki, skakanki, obręcze itp.) należy je dokładnie czyścić lub dezynfekować.
      5. Z sali należy usunąć lub odizolować przedmioty i sprzęty których nie można skutecznie dezynfekować.
      6. Należy wietrzyć sale po zajęciach w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
      7. Zapewnia się taką organizację pracy, która uniemożliwi stykanie się ze sobą poszczególnych grup dzieci (np. różne godziny przyjmowania grup do placówki).
      8. Nauczyciele i pracownicy powinni zachowywać dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni podmiotu, wynoszący min. 1,5 m.
      9. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z podmiotu mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników podmiotu jak i innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 2 m.
      10. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej podmiotu, z zachowaniem zasady dystansu społecznego 2 m.
      11. Należy ograniczyć przebywanie osób trzecich w placówce do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk, tylko osoby zdrowe).
      12. Należy zapewnić sposoby szybkiej komunikacji z rodzicami/opiekunami dziecka.
  3. Organizacja zajęć w SCKM okresie zagrożenia epidemiologicznego
    1. Organizacja zajęć w placówce uwzględnia przede wszystkim potrzeby i zainteresowania uczestników zajęć, ich potrzeby i oczekiwania rodziców (wsparcie w funkcjach opiekuńczych) konieczności wsparcia szkoły lub przedszkola w funkcjach edukacyjnowychowawczych
    2.  Przebiegać będzie zgodnie z harmonogramem.
    3. Możliwe są zmiany harmonogramu zajęć:
      1. związane z ilością uczestników na zajęciach, które zapewnia im bezpieczeństwo przebywania w określonych pomieszczeniach zgodnie z przyjętymi procedurami
      2. ze względu na oczekiwania uczestników ich rodziców
      3. z uwzględnieniem trybu zajęć on-line prowadzonych przez szkoły
    4. Nauczyciele kontaktują się ze swoimi uczestnikami lub uczestnicy powiadamiają bezpośrednio prowadzących nauczycieli o uczestnictwie w zajęciach tak by można było przeprowadzić wszystkie stosowne zabezpieczenia związane z ilością uczestników na określoną powierzchnię (zgodnie z wymogami 4m2 na jednego uczestnika), przydziału sal organizacji przyjęcia grup i harmonogramu .
    5. W placówce powinny być planowane zajęcia z tygodniowym wyprzedzeniem (tygodniowy harmonogram zajęć).
    6. Każdy z nauczycieli jest zobowiązany do przestrzegania obostrzeń regulaminowych w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Bezwzględnego przestrzegania zaleceń higienicznych podczas prowadzonych zajęć oraz bieżącej ciągłej edukacji podopiecznych na temat zagrożeń ( przypominanie):
      1. nauczyciele kilkakrotnie w ciągu dnia informują dzieci o konieczności wielokrotnego mycia rąk wodą z mydłem, przypominają o podstawowych zasadach higieny, unikania dotykania oczu, nosa i ust, odkażaniu rąk i nie podawaniu ręki na powitanie zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego i egzekwują ten obowiązek,
      2. nauczyciele nieustannie informują dzieci o konieczności zachowania odpowiednich odległości, niezbliżania się do siebie i egzekwują te zasady .
      3. nauczyciele i pracownicy obsługi zobowiązani są do stosowania środków ochrony osobistej w postaci maseczek, przyłbic, rękawiczek w miarę potrzeby nieprzemakalnych fartuchów ochronnych oraz zachowania dystansu społecznego 2 metry między sobą i w miarę możliwości od dzieci.
    7. Uczestnik bezpośrednio kieruje się do sali, w którym zajęcia są organizowane.
    8. Bezwzględnie zabrania się niekontrolowanego przemieszczania uczestników po budynkach SCKM.
    9. Rodzice przyprowadzają dzieci i pozostawiają je na poziomie parteru pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia i odbierają dzieci z parteru po przyprowadzeniu przez nauczyciela prowadzącego - przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i zaleceń dotyczących noszenia maseczek, odkażania rąk, posiadania rękawic. Zaleca się przestrzeganie nie przemieszczania się po budynku.
    10. Szczegółowe zalecenia dostosowane będą do charakteru prowadzonych zajęć.
    11. Nie będą organizowane żadne wyjścia poza ogrodzony teren placówki.
  4. Procedura oceny warunków zdrowotnych dzieci i młodzieży zgłaszających się na zajęcia oraz współpraca z rodzicami
    1. Na zajęcia mogą być przyjmowane wyłącznie uczestnicy zdrowi dzieci bez objawów chorobowych wskazujących na chorobę zakaźną ,przeziębienie, kaszel ,katar , rodzice powinni każdorazowo powiadomić o stanie zdrowia dziecka.
    2. Dzieci mogą być przyprowadzane wyłącznie przez osoby zdrowe.
    3. Rodzice zobowiązani są do składania oświadczeń , że w rodzinie i najbliższym otoczeniu dziecka nie ma osób przebywających w kwarantannie i izolacji. W przypadku uczestników pełnoletnich takie oświadczenie składa osoba pełnoletnia.
    4. Rodzice zobowiązani są do wyrażania zgody na codzienny pomiar temperatury ciała dziecka przed wejściem do placówki oraz w ciągu dnia w razie wystąpienia objawów choroby.
    5. Obowiązek pomiaru temperatury dotyczy również młodzieży i osób pełnoletnich
    6. W przypadku podwyższonej temperatury powyżej 38 o C uczestnik nie zostanie przyjęty na zajęcia.
    7. Dziecko przejawiające niepokojące objawy choroby zostanie odizolowane w odrębnym pomieszczeniu Izolatorium z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób. Obowiązkiem Rodziców będzie niezwłoczne odebrania dziecka lub młodego człowieka z placówki.
    8. W związku z koniecznością szybkiego kontaktowania się, Rodzice zostają zobowiązani do podania aktualnych numerów telefonów i adresów mailowych oraz pozostawania w kontakcie z SCKM.
  5. Obowiązujące zasady higieny i dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni
    1. Po wejściem do budynku należy skorzystać z płynu dezynfekującego do rąk zgodnie z oraz informacją o obligatoryjnym dezynfekowaniu rąk przez osoby dorosłe, wchodzące do SCKM.
    2. Rodzice i opiekunowie zobligowani są do dezynfekowania dłoni przy wejściu, zakładania rękawiczek ochronnych oraz zakrywania ust i nosa.
    3. Nauczyciele i pracownicy powinni regularnie myć ręce wodą z mydłem oraz dopilnować, aby robiły to dzieci szczególnie po przyjściu do placówki, po skorzystaniu z toalety,
    4. Regularne codzienne prace porządkowe ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych - poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatury, włączników.
    5. Przeprowadzając dezynfekcję należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń, przedmiotów, tak aby dzieci nie były narażone na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
    6. Personel pedagogiczny i pozostali pracownicy powinni być zaopatrzeni w indywidualne środki ochrony osobistej - jednorazowe rękawiczki, maseczki na usta i nos, a także fartuchy z długim rękawem (do użycia w razie konieczności np. przeprowadzania zabiegów higienicznych u dziecka - adekwatnie do aktualnej sytuacji).
    7. W widocznych miejscach umieszczone są instrukcje dotyczące zasad prawidłowego mycia rąk oraz przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk.
    8. Zapewniona jest bieżąca dezynfekcję toalet.
  6. Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia u dziecka.
    1. W placówce wyznaczone zostało pomieszczenie do izolacji dziecka, u której stwierdzono objawy chorobowe, zaopatrzone w maseczki, rękawiczki i przyłbicę, fartuch ochronny oraz płyn do dezynfekcji rąk.
    2. W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u dziecka (takich jak kaszel, gorączka, duszności, katar), dziecko jest niezwłocznie izolowane od grupy i przeprowadzone do przygotowanego pomieszczenia gdzie pozostaje pod opieką pracownika obsługi.
    3. Pracownik pozostający z dzieckiem powinien zachować szczególne środki ostrożności wzmocnić środki ochron osobistej ( maska , przyłbica , fartuch ochronny , zachowanie dystansu 2 metrowego od dziecka, po wyjściu z pomieszczenia dokładnie wymyć i zdezynfekować ręce. Maseczkę i rękawiczki zapakować worka i wyrzucić , fartuch zdezynfekować i zmienić ubranie.
    4. Pracownik, który zauważył objawy chorobowe, informuje o tym dyrektora lub osobę go zastępującą.
    5. Dyrektor natychmiast kontaktuje się telefonicznie z rodzicami dziecka i wzywa do niezwłocznego odbioru dziecka.
    6. Osoba wskazana przez dyrektora/osobę zastępująca dyrektora, kontaktuje się telefonicznie z rodzicami pozostałymi dzieci z grupy i informuje o zaistniałej sytuacji.
    7. Opiekun grupy, jeśli to możliwe, przeprowadza dzieci do innej, pustej sali, a sala, w której przebywało dziecko z objawami chorobowymi jest myta i dezynfekowana (mycie podłogi, mycie i dezynfekcja – stolików, krzeseł…).
    8. Rodzice odbierają dziecko przy głównych drzwiach wejściowych do budynku.
    9. Po zaobserwowaniu niepokojących objawów u dziecka należy niezwłocznie wstrzymać przyjmowanie kolejnych dzieci do placówki.
    10. Dyrektor sporządza listę osób przebywających w tym samym czasie w placówce, powiadamia Powiatową Inspekcję Sanitarną.
  7. Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia u pracownika.
    1. Do pracy powinni zgłaszać się pracownicy zdrowi w przypadku występowania niepokojących objawów pracy powinni pozostać w domu i skontaktować się ze stacją sanitarno - epidemiologiczną.
    2. Pracownicy w wieku powyżej 60 roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi nie będą angażowani w pracę z dziećmi.
    3. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy objawów sugerujących zakażenie koronawirusem (COVID-19) należy niezwłocznie odsunąć go od pracy i odizolować w specjalnym pomieszczeniu wyposażonym w środki ochrony i płyn dezynfekujący.
    4. Należy niezwłocznie powiadomić właściwą stację Sanepid i ściśle stosować się do wydanych instrukcji i poleceń.
    5. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu odkażaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, blaty, uchwyty itp.).
    6. Po nieobecności w pracy z powodu zakażenia koronawirusem (COVID-19) pracownicy zobowiązani są do przedłożenia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego zakończenie leczenia i braku przeciwwskazań do pełnienia obowiązków służbowych na terenie Placówki.
    7. W przypadku wystąpienia podejrzenia zakażenia koronawirusem , należy niezwłocznie sporządzić listę osób, które w tym samym czasie mogły przebywać na terenie SCKM z osobą podejrzaną o zakażenie i przekazać tę listę odpowiedniemu inspektorowi sanitarnemu.
Procedury bezpieczeństwa obowiązują od dnia 18 maja 2020 r. do czasu ich odwołania.

 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kraków
7.2°C
wschód słońca: 05:22
zachód słońca: 19:53
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2024-04-27 11:00
miejsce
Muzeum Banksy, Kraków, Ul. Berka...
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-27 17:00
miejsce
Artefakt Café, Kraków, ul, Dajwór 3
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-27 19:00
miejsce
Teatr Cabaret, Kraków, Krakowska 5
wstęp biletowany
kiedy
2024-04-27 19:00
miejsce
TAURON Arena Kraków, Kraków,...
wstęp biletowany