24 styczeń 2023

Gmina Miejska Kraków zaprasza do współpracy!

zdjęcie: Gmina Miejska Kraków zaprasza do współpracy! / fot. UM Kraków / Fot. Stowarzyszenie Daleko Więcej
fot. UM Kraków / Fot. Stowarzyszenie Daleko Więcej
Zachęcamy organizacje pozarządowe do udziału w ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Krakowa, otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego pn. „Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3”.
REKLAMA

Zachęcamy organizacje pozarządowe, działające na rzez rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka, do udziału w ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Krakowa, otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego pn. „Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3”.

Kluby są miejscami spotkań i integracji rodziców z dziećmi, w szczególności w wieku do lat 3 oraz osób oczekujących na potomstwo. To tutaj można się podzielić swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami, problemami związanymi z posiadaniem i wychowaniem dzieci oraz stworzyć nieformalne grupy wsparcia.

Kluby Rodziców cieszą się bardzo dużą popularnością wśród rodziców, sieć Klubów jest cały czas rozbudowywana i na dzień dzisiejszy na mapie Krakowa funkcjonuje ich już 45, w tym jeden z Klubów skierowany jest do rodziców i dzieci z niepełnosprawnościami do 3 roku życia.

W każdym Klubie dla rodziców przygotowane są bardzo atrakcyjne programy – ciekawe i rozwijające rodzinne warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie oraz rozwijające umiejętności i zainteresowania dzieci i rodziców. Ponadto w Klubach regularnie odbywają się spotkania ze specjalistami – m.in. lekarzami, logopedami, psychologami, pielęgniarkami, położnymi, dietetykami, ratownikiem medycznym, którzy starają się przybliżyć kwestie związane ze zdrowiem, rozwojem oraz wychowaniem dziecka. Jest to szczególnie ważne dla młodych rodziców, którzy nie zawsze potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji i potrzebują wsparcia ekspertów.

Ponadto w razie zgłoszenia takiego zapotrzebowania w Klubach odbywają się spotkania ze specjalistą lub zajęcia/warsztaty uwzględniające potrzeby:

- rodzin cudzoziemców nieposługujących się językiem polskim,

- rodziców z dziećmi z niepełnosprawnościami,

- dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich rodziców.

Harmonogramy zajęć dostępne są na stronie kkr.krakow.pl, w zakładce Kluby Rodziców.

Ogłoszony konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3” ma na celu wyłonienie dwóch organizacji pozarządowych, które na zlecenie i przy finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Kraków poprowadzą Kluby w terminie od 1.03.2023 r. do 30.04.2024 r.

Oferty można składać do 14 lutego 2023 r. do godz. 15.00.

Więcej informacji o konkursie w ogłoszeniu konkursowym zamieszczonym w BIP, na portalu ngo.krakow.pl oraz pod nr tel. 12/616-11-61 oraz 12/616-50-32.

 
Źródło: UM Kraków /
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kraków
-6.8°C
wschód słońca: 07:04
zachód słońca: 16:43
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Klub Pod Jaszczurami, Kraków, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Filharmonia Krakowska im. Karola...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Teatr Cabaret, Kraków, Krakowska 5
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Single Scena, Kraków, Świętego...
wstęp biletowany