– Po pierwsze, chcemy zachwycić naszych uczestników pięknem wielkich budowli i maleńkich, umykających oczom detali. Po drugie, dzielimy się opowieściami o najważniejszych wydarzeniach, a także o mało znanych, lokalnych bohaterach. Ponadto nasze zajęcia kierujemy do całych rodzin, a więc dużych i małych! – zachęcają muzealnicy.
W ofercie Muzeum Krakowa znalazły się spacery, oprowadzania, warsztaty, gry terenowe, a nawet rejs po Wiśle.
Uczestnicy wydarzeń będą budować domki dla owadów, poszukiwać melodii miasta, czy też spacerować z duchami po Starym Mieście i Podgórzu. Będą mogli poznać Mistrza Twardowskiego, artystę Wyspiańskiego, postać z denara Łokietka i czworonożnych mieszkańców Zwierzyńca. Muzealnicy opowiedzą również o symbolach żydowskich, historiach kryjących się w murach getta i o dzielnych legionistach.
Nie zabraknie spotkań na wystawach czasowych – „Bunt w systemie. Muzyczne przestrzenie wolności 1945–89” oraz „Wincenty Wodzinowski. Czuły obserwator (1866–1940)”.
Zajęcia odbywać się będą w oddziałach Muzeum Krakowa oraz przestrzeni miejskiej w weekendy i w tygodniu. Pierwsze warsztaty odbędą się już 29 czerwca, a ostatnie – 31 sierpnia.
Szczegółowy program na stronie internetowej Muzeum Krakowa.
Informacje organizacyjne:
Czas trwania zajęć wynosi średnio od jednej do półtorej godziny. Udział w wydarzeniach jest odpłatny.
Bilety:
- dzieci i młodzież (do lat 18): 20 zł
- bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi, pozostali opiekunowie: 20 zł
- posiadaczom Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50 proc zniżki
- wstęp na wydarzenie „Piknik rodzinny z legionistami” jest wolny
- udział w warsztatach „Miasto z wody jest bezpłatny” – konieczna rezerwacja: tel. 12 426 50 60, e-mail info@muzeumkrakowa.pl
Bilety można zakupić online, w kasach muzealnych oddziałów realizujących zajęcia oraz w Centrum Obsługi Zwiedzających. Informacja: Centrum Obsługi Zwiedzających w pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl.