24 styczeń 2023

Negatywnie dla koncepcji planu obszaru Lea

zdjęcie: Negatywnie dla koncepcji planu obszaru Lea / fot. UM Kraków / Fot. materiały prasowe
fot. UM Kraków / Fot. materiały prasowe
Komisja Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska wydała negatywną opinię z uwagami dla koncepcji projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Lea".
REKLAMA

Projektowany miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru „Lea” obejmuje teren położony w centrum Krakowa, w Dzielnicy V Krowodrza oraz Dzielnicy VI Bronowice, powierzchnia planu wynosi 79,9 ha. Do Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska wpłynęło wiele pism od mieszkańców z uwagami do planu.

Dawno nie było planu, który na etapie koncepcji wzbudzał by tyle kontrowersji. Jeśli czegoś nie zrobimy, to podczas wyłożenia planu możemy spodziewać się protestów społecznych – mówił na początku stycznia Grzegorz Stawowy przewodniczący komisji.

Na posiedzeniu komisji 23 stycznia Komisja Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska przegłosowała opinię negatywną z zastrzeżeniami do koncepcji planu obszaru „Lea”.

Oznacza to, że koncepcja planu wraca z uwagami do Wydziału Planowania Przestrzennego i czekamy na kolejną koncepcję dla planu licząc, że uwagi do niego złożone zostaną wzięte pod uwagę – tłumaczył zebranym na posiedzeniu Komisji jej przewodniczący Grzegorz Stawowy.

Radni wydali pozytywną opinię dla projektów uchwał w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Piasek" (druk nr 3185) oraz rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia nieuwzględnionych przez Prezydenta Miasta Krakowa uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Piasek" (druk nr 3186). Również pozytywnie komisja zaopiniowała: projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Ruczaj" (druk nr 3181); projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały nr LV/1124/16 Rady Miasta Krakowa z 26 października 2016 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Dla wybranych obszarów przyrodniczych miasta Krakowa” (druk nr 3187), a także koncepcję projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Ulica Niebieska - Cmentarz".

Radni opiniowali także projekt uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa dotyczących dalszego procedowania projektu MPZP Osiedle Podwawelskie (druk nr 3182). - W związku z aktywnością inwestorów na terenie objętym projektowanym planem zagospodarowania dla Osiedla Podwawelskiego Rada Miasta Krakowa wnioskuje o powrót do prac nad projektem planu i przeprowadzenie pierwszego czytania. Mieszkańcy podnoszą, że trwają starania dewelopera o wyznaczenie tzw. drogi koniecznej do jednej z działek, co może skutkować zabudową na podstawie Warunków Zabudowy. Ponowne przystąpienie do prac nad planem daje szansę na wprowadzenie przez Radę Miasta poprawek do projektu planu i realizację postulatów mieszkańców o stworzeniu w tym miejscu dużego parku miejskiego, ograniczenie do minimum zabudowy i brak drogi, która wprowadziłaby na obszar Osiedla Podwawelskiego ruch tranzytowy – możemy przeczytać w uzasadnieniu do projektu uchwały. Radni wydali pozytywną opinię dla tego projektu uchwały.

 
Źródło: UM Kraków / Małgorzata Kubowicz
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kraków
-5.3°C
wschód słońca: 07:04
zachód słońca: 16:43
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Klub Pod Jaszczurami, Kraków, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Filharmonia Krakowska im. Karola...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Teatr Cabaret, Kraków, Krakowska 5
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Single Scena, Kraków, Świętego...
wstęp biletowany