6 marzec 2024

Trwają zapisy na 17. Mini Cracovia Maraton

W przeddzień 21. Cracovia Maratonu, 13 kwietnia, już po raz siedemnasty zorganizowany zostanie bieg, który pozwoli poczuć atmosferę maratonu – Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX. Zapraszamy do udziału wszystkich miłośników biegania powyżej 13. roku życia, którzy chcieliby poczuć ducha maratonu, ale nie są jeszcze gotowi na pokonanie pełnego dystansu.

Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX wystartuje w tym roku po raz siedemnasty. Zawodnicy mają do pokonania trasę o symbolicznej długości 4,2 km (1/10 dystansu maratońskiego), wiodącą wokół Błoń Krakowskich. Limit czasu wynosi 45 minut.

Po raz pierwszy bieg został zorganizowany w 2006 roku, na cześć zwycięzcy krakowskiego maratonu z 2005 roku – pierwszego (i dotychczas jedynego) Polaka, który wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym.

6 marca uruchomione zostały zapisy do 17. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXX. Rejestracji można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy. Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem imprezy. Do udziału w biegu zapraszamy wszystkich, którzy najpóźniej w dniu startu ukończą 13 lat. Limit uczestników to 1000 osób. Start nastąpi o godz. 12.30 z deptaku przy al. 3 Maja, na wysokości ul. Oleandry, a meta zlokalizowana będzie na wysokości Kamienia Papieskiego.

Partnerem Tytularnym imprezy jest RMF MAXX.

Źródło: UM Kraków /