23 styczeń 2023

ZIS ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

zdjęcie: ZIS ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! / fot. UM Kraków / Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
fot. UM Kraków / Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
W tym roku Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ponownie gra razem z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas 31. finału przekazując na licytacje do krakowskiego sztabu WOŚP pamiątkową koszulkę XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera z autografami reprezentantów Polski w siatkówce, którzy później wywalczyli wicemistrzostwa świata oraz książkę Czesława Langa pt. „Zawodowiec”, w której wicemistrz olimpijski z Moskwy wpisze specjalną dedykację. Zachęcamy do licytacji!
REKLAMA

Podczas ubiegłorocznego, 30. finału w sztabie WOŚP y przy Urzędzie Miasta Krakowa udało się zgromadzić na leczenie chorób okulistycznych dzieci 1 802 459,39 zł. 31. finał WOŚP odbywa się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie gra razem z Orkiestrą i przekazuje na licytacje pamiątkową koszulkę XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera z autografami reprezentantów Polski w siatkówce, którzy później wywalczyli wicemistrzostwa świata oraz książkę Czesława Langa pt. „Zawodowiec”, w której wicemistrz olimpijski z Moskwy wpisze specjalną dedykację.

Pamiątkowa koszulka XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera z autografami reprezentantów Polski w siatkówce

 • #3 Jakub Popiwczak
 • #5 Łukasz Kaczmarek
 • #6 Bartosz Kurek
 • #7 Karol Kłos
 • #12 Grzegorz Łomacz
 • #14 Aleksander Śliwka
 • #15 Jakub Kochanowski
 • #16 Kamil Semeniuk
 • #17 Paweł Zatorski
 • #18 Bartosz Kwolek
 • #19 Marcin Janusz
 • #20 Mateusz Bieniek
 • #21 Tomasz Fornal
 • #72 Mateusz Poręba

Zorganizowany w dniach 18-20 sierpnia 2022 r. XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera był sprawdzianem generalnym przed mistrzostwami świata, które tuż po turnieju odbyły się w Polsce i w Słowenii. Biało-Czerwoni siatkarze zdali test i triumfowali w Memoriale. Kapitalnie spisali się także polscy kibice, którzy wypełnili TAURON Arenę Kraków. Polacy już po dwóch dniach turnieju byli pewni wygranej, bowiem pokonali po 3:0 Iran oraz Argentynę. W ostatnim spotkaniu – przy komplecie publiczności – wygrali 3:0 z Serbami. Potem kadrowicze występujący w Memoriale doszli do finału mundialu i wywalczyli wicemistrzostwo świata.

Koszulka z autografami naszych wicemistrzów świata będzie wspaniałą pamiątką dla każdego miłośnika siatkówki i kibica polskiego sportu. Zapraszamy do licytacji!

Licytacja pamiątkowej koszulki XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera z autografami reprezentantów Polski w siatkówce potrwa do 12 lutego, do godz. 15.00.

Książka Czesława Langa pt. „Zawodowiec” z dedykacją

Szczere, obfitujące w dramatyczne i zabawne chwile wspomnienia jednego z najlepszych zawodników w historii polskiego kolarstwa – wicemistrza olimpijskiego i pierwszego polskiego kolarza zawodowego. Fascynująca opowieść o marzeniach, które na przekór wszystkiemu stają się rzeczywistością, o uporze, walce z przeciwnościami, o wielkim talencie i o drodze na sportowe szczyty, która zaczęła się w małej kaszubskiej wsi. To także książka o sportowym i życiowym sukcesie, ale odniesionym nie za wszelką cenę, nie kosztem innych, nie po trupach. Czesław Lang ze swadą opowiada nie tylko o swojej karierze zawodniczej, wiele miejsca poświęca działalności biznesowej i organizacyjnej, przede wszystkim zaś pracy przy budowie marki Tour de Pologne, który z podupadającej, mało istotnej imprezy przeistoczył się w jeden z najważniejszych kolarskich wyścigów na świecie, od 2008 roku zawsze kończący się lub rozpoczynający w Krakowie.

Legendarny kolarz i dyrektor Tour de Pologne wpisze w książce specjalną dedykację dla zwycięzcy aukcji. Zapraszamy do licytacji!

Licytacja książki Czesława Langa pt. „Zawodowiec” z dedykacją potrwa do 11 lutego, do godz. 15:00.

Zobacz także: licytacje numerów startowych „1” imprez wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2023: 20. Cracovia Maraton, 16. Biegu Trzech Kopców
i 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

 
Źródło: UM Kraków /
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kraków
-6.8°C
wschód słońca: 07:04
zachód słońca: 16:43
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Klub Pod Jaszczurami, Kraków, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Filharmonia Krakowska im. Karola...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Teatr Cabaret, Kraków, Krakowska 5
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Single Scena, Kraków, Świętego...
wstęp biletowany