6 lipiec 2020

36-latek zaatakował swoją ofiarę w toalecie na dworcu. Usłyszał zarzut rozboju.

fot. KPP w Krakowie
Krzeszowiccy policjanci już tego samego dnia ustalili i zatrzymali sprawc ę rozboju. Agresor pobił 61-latka i ukradł mu telefon oraz portfel z dokumentami.
Koronawirus
małopolskie
5257
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zdarzenia doszło 1 lipca br. w godzinach popołudniowych na dworcu autobusowym w Krzeszowicach, o czym powiadomiony został dyżurny miejscowego komisariatu. Policjanci, którzy udali się na miejsce, zastali tam pobitego i zakrwawionego 61-latka. Mundurowi ustalili, że sprawca zaatakował mężczyznę  w toalecie, uderzając go pięściami po głowie po czym  ukradł mu telefon komórkowy oraz portfel z zawartością dowodu osobistego i karty bankomatowej. Wezwana na miejsce załoga pogotowia zabrała pobitego mężczyznę do szpitala.

W toku prowadzonych czynności m.in. na podstawie monitoringu oraz dobrego rozpoznania wśród mieszkańców, policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę już tego samego dnia. To 36-letni mieszkaniec gminy Jerzmanowice-Przeginia. Mężczyzna ten w przeszłości był notowany za m.in. kradzież, kradzież z włamaniem, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie gróźb karalnych. 36-latek został zatrzymany i kolejnego dnia w prokuraturze usłyszał zarzut dokonania rozboju. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
małopolskie
5257
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
ICE KRAKÓW Congress Centre,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 20:30
miejsce
Kościół Rektoralny Przemieniania...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-16 17:00
miejsce
Kijów Centrum, Kraków, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-18 16:00
miejsce
Kijów Centrum, Kraków, al....
wstęp biletowany