29 listopad 2022

4 osoby ranne w wypadku busa przewożącego niepełnosprawne dzieci

zdjęcie: 4 osoby ranne w wypadku busa przewożącego niepełnosprawne dzieci / fot. PAP
fot. PAP
Cztery osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło we wtorek rano na gminnej drodze w Szynwałdzie (pow. tarnowski). Bus wiozący niepełnosprawne dzieci na zajęcia do szkół w Tarnowie wypadł z jezdni i wjechał do przydrożnego rowu - podaje tarnowska policja.
REKLAMA

"Według wstępnych ustaleń kierujący busem stracił panowanie na śliskiej nawierzchni i wjechał do przydrożnego rowu" - poinformował PAP oficer prasowy Komendy Policji w Tarnowie Paweł Klimek.

Po wypadku do szpitala trafiły cztery osoby - kierowca, z urazem głowy, opiekunka - najprawdopodobniej ze złamaną ręką, a także dwoje dzieci w wieku 12 i 15 lat.

"Dzieciaki pojechały do szpitala z obrażeniami ogólnymi oraz głowy, natomiast niezagrażającymi życiu. Są to stłuczenia bądź otarcia" - przekazał PAP rzecznik tarnowskiej policji. Dodał, że był to kursowy bus, który zabiera dzieci spod domów i zawozi na zajęcia do szkoły.

Policja podała, że na ten moment na drodze gminnej w Szynwałdzie są nieznaczne utrudnienia w ruchu.

"Bus cały czas leży w rowie. Na czas jego wyciągania droga zostanie całkowicie zablokowana" - powiedział Paweł Klimek.(PAP)

autorka: Julia Kalęba

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kraków
-5.9°C
wschód słońca: 07:08
zachód słońca: 16:40
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Klub Pod Jaszczurami, Kraków, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Filharmonia Krakowska im. Karola...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Teatr Cabaret, Kraków, Krakowska 5
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Single Scena, Kraków, Świętego...
wstęp biletowany