11 styczeń 2023

Dwa wypadki drogowe z udziałem pieszych

fot. KPP w Krakowie
W powiecie krakowskim, w ciągu jednego dnia doszło do dwóch wypadków z udziałem trzech pieszych. Pierwsze zdarzenie drogowe miało miejsce w Krzeszowicach na oznakowanym przejściu dla pieszych podczas prawidłowego przechodzenia przez jezdnię dwóch kobiet, do kolejnego doszło w Libertowie, podczas gdy piesza przechodziła przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Na szczęście żadna z osób nie doznała obrażeń ciała zagrażających życiu.
REKLAMA

Do obu wypadków doszło 10 stycznia br. w godzinach porannych. Do pierwszego w Libertowie, gdzie została przez osobówkę potrącona 83-letnia piesza. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że piesza, nie zachowując należytej ostrożności, wyszła w miejscu niedozwolonym na jezdnię zza zaparkowanego na poboczu samochodu i bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Kierujący próbując uniknąć zderzenia z pieszą, zjechał poza krawędź jezdni i najechał na tył zaparkowanego pojazdu.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w Krzeszowicach, gdzie kierująca pojazdem osobowym na oznakowanym skrzyżowaniu, podczas skrętu w lewo, potraciła dwie piesze 65 i 36-latkę. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kobiety wówczas przechodziły prawidłowo przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kierująca osobówką po tym, jak potrąciła piesze, doprowadziła do czołowego zderzenia z pojazdem zatrzymanym przed pasami na przeciwległym pasie ruchu.

W obu przypadkach piesze nie doznały obrażeń ciała zagrażających ich życiu. Okoliczności obu wypadków wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w ramach prowadzonych postępowań.


Apelujemy do uczestników ruchu drogowego!

Piesi zastanówcie się, czy kierowcy mogą was dostrzec i czy wejście na jezdnie w danym momencie jest bezpieczne. Z kolei kierujący pojazdami pamiętajcie, aby w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych zachowywać szczególną ostrożność, szczególnie o tej porze roku, kiedy widoczność jest ograniczona!

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kraków
-6.8°C
wschód słońca: 07:04
zachód słońca: 16:43
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Klub Pod Jaszczurami, Kraków, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Filharmonia Krakowska im. Karola...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Teatr Cabaret, Kraków, Krakowska 5
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Single Scena, Kraków, Świętego...
wstęp biletowany