Kraków/ 22-latek zdewastował kaplicę na terenie lotniska w Balicach
Mężczyzna wtargnął do lotniskowej kaplicy, przewrócił krzyż, rozrzucił kwiaty, ściągnął obrus z ołtarza i szarpał za tabernakulum. 22-letni Białorusin usłyszał zarzuty obrazy uczuć religijnych oraz usiłowania zniszczenia mienia - poinformowała w piątek Komenda Powiatowa Policji w Krakowie.
REKLAMA
"Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów, tłumacząc swoje zachowanie upojeniem alkoholowym" - poinformowała policja.
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez funkcjonariuszy, do zdarzenia doszło we wtorek tuż przed południem. 22-latek został ujęty przez pracownika Służby Ochrony Lotniska i przekazany policjantom z Zabierzowa. W środę obcokrajowiec usłyszał dwa zarzuty: obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, oraz usiłowania zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.(PAP)
autorka: Julia Kalęba
juka/ apiech/
PRZECZYTAJ JESZCZE
