2 lipiec 2020

Krakowscy i podkarpaccy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o wymuszenie rozbójnicze

fot. KMP w Krakowie
Pod koniec zeszłego roku mieszkanka Podkarpacia zakupiła luksusowy samochód od przedsiębiorcy branży motoryzacyjnej z Krakowa.
Koronawirus
małopolskie
5257
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Na początku czerwca br. 26-latka ponownie przyjechała do sprzedającego, tym razem w wspólnie z dwoma mężczyznami. 27 i 28-letni towarzysze kobiety oznajmili handlarzowi, że ich znajoma nie jest zadowolona z dokonanego zakupu, ponieważ samochód posiadał wady ukryte i zażądali od niego kilkudziesięciu tysięcy złotych „zadośćuczynienia”. Sprzedający temu zaprzeczył i odmówił wypłaty pieniędzy. Wówczas zaczęli grozić jemu i jego rodzinie oraz użyli wobec siły. Wystraszony całą sytuacją przedsiębiorca przekazał mężczyznom kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci operacyjne uzyskali informacje o tym, że na terenie Krakowa pojawiły się osoby powiązane z podkarpackim środowiskiem przestępczym, które miały dokonać wymuszenia rozbójniczego. W trakcie czynności śledczy z własnej inicjatywy dotarli do pokrzywdzonego sprzedawcy luksusowego samochodu. 

24 czerwca br. 27-latek wraz z kobietą ponownie przyjechali do sprzedawcy samochodu i zażądali od niego wypłaty kolejnych kilkunastu tysięcy złotych. Pieniędzy jednak nie uzyskali bowiem zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez krakowskich policjantów. Funkcjonariusze przeszukali mieszkania 27-latka i jego 26-letniej towarzyszki, w których znaleźli i zabezpieczyli gotówkę w kwocie blisko 8 000 zł.  

Następnie policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie wpadli na trop 28-latka, który brał udział w pierwszym wymuszeniu na sprzedawcy. Ponieważ z uzyskanych przez śledczych informacji wynikało, że 28-latek może posiadać niebezpieczne narzędzia i  trenuje sporty walk mieszanych, w jego zatrzymaniu na terenie Podkarpacia brali udział  funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontterrorystycznego Policji KWP w Rzeszowie. Po wejściu siłowym do mieszkania, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienia wszystkim  zatrzymanym zarzutów wymuszenia rozbójniczego, za co grozić im może do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy dla Krakowa - Podgórza zastosował wobec 28 i 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Natomiast wobec 26-letniej kobiety Sąd zastosował dozór Policji oraz poręczenie majątkowe.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
małopolskie
5257
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
ICE KRAKÓW Congress Centre,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 20:30
miejsce
Kościół Rektoralny Przemieniania...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-16 17:00
miejsce
Kijów Centrum, Kraków, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-18 16:00
miejsce
Kijów Centrum, Kraków, al....
wstęp biletowany