7 październik 2022

Polak poszukiwany czerwoną notą Interpolu i ENA wpadł na lotnisku w Jasionce

zdjęcie: Polak poszukiwany czerwoną notą Interpolu i ENA wpadł na lotnisku w Jasionce / fot. PAP
fot. PAP
37-letni Polak, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu za niszczenie mienia, szabrownictwo i wandalizm, wpadł na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce – poinformował w piątek PAP rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Piotr Zakielarz.
REKLAMA

Jak przypomniał rzecznik BiOSG, czerwona nota Interpolu oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą.

Tym razem Polaka, którego dane figurowały w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych, zatrzymali funkcjonariusze z placówki SG w Rzeszowie–Jasionce, na lotnisku.

"Mężczyzna podróżował samolotem rejsowym z Dublina do Rzeszowa. Po sprawdzeniu przez mundurowych z SG okazało się, że 37-letni obywatel Polski jest poszukiwany przez polskie organy ścigania za niszczenie mienia, wandalizm i szabrownictwo" – wyjawił ppor. Zakielarz.

Dodał, że władze polskie wydały za tym mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu.

"Zatrzymany mężczyzna został osadzony w zakładzie karnym, gdzie odbędzie karę dwóch lat pozbawienia wolności" – zaznaczył ppor. Zakielarz.

I wyjaśnił, że mężczyzna ten już został skazany prawomocnym wyrokiem i służby miały go doprowadzić do zakładu karnego, aby odbył karę.

Z danych BiOSG wynika, że od początku tego roku funkcjonariusze tego oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 280 osób poszukiwanych przez krajowe oraz zagraniczne służby. (PAP)

autorka: Agnieszka Pipała

api/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kraków
1.3°C
wschód słońca: 07:20
zachód słońca: 15:39
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2022-12-05 17:00
miejsce
Nowohuckie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-05 17:30
miejsce
Teatr Bagatela, Kraków, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-05 20:15
miejsce
Teatr Bagatela, Kraków, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-06 19:00
miejsce
Single Scena, Kraków, Świętego...
wstęp biletowany