24 wrzesień 2020

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Krakowie odzyskali 22 skradzione rowery. Złodzieje jednośladów usłyszeli zarzuty

fot. KMP w Krakowie
Kryminalni z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu w Krakowie zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież roweru oraz 3 paserów. Sprawcy działali na terenie Krakowa i powiatu krakowskiego.
REKLAMA

18 września br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w trakcie patrolu zauważyli, jak na jednej z ulic w rejonie Prądnika Czerwonego młody mężczyzna usuwa zabezpieczenie z zaparkowanego tam roweru. Policjanci natychmiast podjęli interwencję, w wyniku której zatrzymali 21-latka na gorącym uczynku kradzieży. Następnie w trakcie przeszukania mieszkania rabusia, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli cztery jednoślady, do których prawa własności nie był w stanie udowodnić. W toku prowadzonego postępowania kryminalni ustalili i zatrzymali kolejnych 3 amatorów cudzej własności. W zajmowanych przez nich mieszkaniach policjanci znaleźli kolejnych 18 rowerów, pochodzących z przestępstwa.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już policyjne zarzuty. 21-latek odpowie za kradzież, a pozostali za paserstwo umyślne. Prokurator zastosował wobec sprawców środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportu. Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
małopolskie
35525
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2021-01-10 15:30
miejsce
ICE KRAKÓW Congress Centre,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-10 19:00
miejsce
ICE KRAKÓW Congress Centre,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-17 18:00
miejsce
TAURON Arena Kraków, Kraków,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-22 19:00
miejsce
Kijów Centrum, Kraków, al....
wstęp biletowany