20 lipiec 2020

Powiat krakowski. Dwóch zatrzymanych za kradzież szczególnie zuchwałą.

fot. KPP w Krakowie
Dwóch mężczyzn podejrzanych o  kradzież szczególnie zuchwałą zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach. Sprawcy ukradli klucze pneumatyczne z warsztatu samochodowego o wartości 2 tysięcy złotych. Próbowali też zaatakować mechanika. Grozi im do 8 lat więzienia.
Koronawirus
małopolskie
5407
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Do zdarzenia doszło 15 lipca br. Policjanci zostali poinformowani o tym, że dwóch znanych zawiadamiającemu sprawców ukradło z jego warsztatu samochodowego dwa klucze pneumatyczne o wartości 2 tysięcy złotych i próbowało zaatakować jego pracownika. Na miejscu policjanci ustalili, że w chwili dokonywania kradzieży, w warsztacie obecny był mechanik, który widząc całą sytuację, polecił złodziejom pozostawienie zabranych przedmiotów i wówczas jeden ze sprawców próbował go zaatakować uruchomioną szlifierką kątową. Na szczęście pracownik w porę się odsunął i uniknął ataku.

W trakcie wykonywania przez policjantów czynności na teren warsztatu podjechał passat, z którego wyszedł pasażer, kierowca z kolei odjechał, udając się w nieznanym kierunku. Policjanci ustalili, że właśnie takim pojazdem poruszali się sprawcy. Jeden z mundurowych natychmiast wylegitymował mężczyznę, który wysiadł przy warsztacie, a drugi z policjantów ruszył za passatem. Po przejechaniu kilku kilometrów mundurowy zatrzymał tego kierowcę. Mężczyznami tymi okazali się 31-latek i 36-latek z gminy Kocmyrzów- Luborzyca. Policjanci ustalili, że to właśnie oni są sprawcami kradzieży. W pojeździe, którym się poruszali, stróże prawa znaleźli ukradziony łup. Młodszy z nich był też kompletnie pijany, miał ponad 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.


17 lipca br. w prokuraturze podejrzani usłyszeli zarzuty, dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży szczególnie zuchwałej, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
małopolskie
5407
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
ICE KRAKÓW Congress Centre,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 20:30
miejsce
Kościół Rektoralny Przemieniania...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-16 17:00
miejsce
Kijów Centrum, Kraków, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-18 16:00
miejsce
Kijów Centrum, Kraków, al....
wstęp biletowany