17 grudzień 2021

Prokuratura Okręgowa w Lublinie wyjaśnia okoliczności śmierci 57-latka zaatakowanego przez byka

zdjęcie: Prokuratura Okręgowa w Lublinie wyjaśnia okoliczności śmierci 57-latka zaatakowanego przez byka / fot. PAP
fot. PAP
Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 57-letniego pracownika Zakładów Mięsnych w Łukowie (Lubelskie), który został zaatakowany przez byka. Obecnie śledczy przesłuchują świadków i czekają na wyniki sekcji zwłok mężczyzny.
REKLAMA

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała PAP, że do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek na terenie Zakładów Mięsnych w Łukowie.

"Ze wstępnych informacji wynika, że byk zaatakował jednego z pracowników. 57-latek został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł" – powiedziała Kępka.

Jak podały lokalne media, do ataku przez byka miało dojść podczas rozładunku do ubojni.

Rzeczniczka prokuratury przekazała, że postępowanie prowadzone jest w dwóch kierunkach: narażenia pracownika na utratę życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez naruszenie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz nieumyślnego spowodowania śmierci.

"Aktualnie trwa przesłuchiwanie świadków. Została wykonana już sekcja zwłok. Czekamy na wyniki" – dodała Kępka.

Zarząd Zakładów Mięsnych Łuków wydał oświadczenie w którym "odmawia przedstawienia szczegółowych informacji dotyczących okoliczności związanych z przebiegiem tego zdarzenia". "Powołane do tego instytucje i organy prowadzą postępowania wyjaśniające w przedmiotowej sprawie" – dodano.

Autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kraków
3.5°C
wschód słońca: 07:20
zachód słońca: 15:39
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2022-12-04 19:00
miejsce
TAURON Arena Kraków, Kraków,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 19:00
miejsce
Piwnica pod Baranami, Kraków,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 19:00
miejsce
Teatr Cabaret, Kraków, Krakowska 5
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-04 20:00
miejsce
Klub Zaścianek, Kraków, Józefa...
wstęp biletowany