11 luty 2024

Spichlerz w Radłowie grozi zawaleniem, droga zamknięta do odwołania

zdjęcie: Spichlerz w Radłowie grozi zawaleniem, droga zamknięta do odwołania / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Radlow_znak.JPG#/media/File:Radlow_znak.JPG
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Radlow_znak.JPG#/med ia/File:Radlow_znak.JPG
W związku z tym, że zabytkowy spichlerz przy ul. Glowskiej w podtarnowskim Radłowie grozi zawaleniem, burmistrz zdecydował o zamknięciu, do odwołania, pobliskiego odcinka drogi.
REKLAMA

W niedzielę fragment ściany XVII-wiecznego spichlerza dworskiego na terenie dawnego folwarku zawalił się. Gruz przysypał odcinek ul. Glowskiej. Straż pożarna przeszukała gruzowisko. Nie znaleziono poszkodowanych.

Jak relacjonował PAP oficer prasowy tarnowskiej policji Paweł Klimek, po zdarzeniu na miejscu oprócz policji pojawili się przedstwiciele miasta i gminy oraz nadzoru budowlanego. Zdecydują oni, co dalej z budynkiem. Póki co nie ma zawiadomienia do prokuratury ws. zdarzenia.

Z informacji policjanta wynika, że w budynku prowadzone były prace remontowe.

Odcinek drogi, przy której jest spichlerz, oraz wjazd na ul. Glowską od ul. Szkolnej, został zamknięty do odwołania.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ pat/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Kraków
4.6°C
wschód słońca: 06:40
zachód słońca: 17:07
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2024-02-21 10:00
miejsce
TAURON Arena Kraków, Kraków,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-21 11:00
miejsce
TAURON Arena Kraków, Kraków,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-21 11:00
miejsce
Muzeum Banksy, Kraków, Ul. Berka...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-21 12:00
miejsce
TAURON Arena Kraków, Kraków,...
wstęp biletowany