Zatrzymano dwoje obcokrajowców po pobiciu w akademiku
Zatrzymanie w krakowskim akademiku
16 listopada policjanci Komisariatu Policji V i Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali dwoje obcokrajowców podejrzanych o pobicie 30 letniego mieszkańca jednego z akademików na Podgórzu. Zgłoszenie o pobiciu wpłynęło do oficera dyżurnego we wtorkowe przedpołudnie. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że doszło do awantury między mieszkańcami, po której dwie osoby oddaliły się z miejsca zdarzenia.
W toku działań policjanci ustalili personalia podejrzanych. Tego samego dnia wieczorem w rejonie ulicy Marka Woźniczki zauważyli osoby odpowiadające rysopisowi. Po wylegitymowaniu zatrzymali 26 letniego mężczyznę i 20 letnią kobietę i przetransportowali ich do komisariatu, a następnie do policyjnego aresztu. Obydwoje usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem uszczerbku na zdrowiu poniżej 7 dni. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
"Dzięki szybkim działaniom policji sprawcy zostali zatrzymani tego samego dnia" - KMP w Krakowie
18 listopada Prokurator Rejonowy Kraków Podgórze zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.
źródło informacji: KMP w Krakowie / policja.pl









