10 listopad 2022

Złodziejska szajka okradała sklepy jednej ze znanych sieci handlowych

zdjęcie: Złodziejska szajka okradała sklepy jednej ze znanych sieci handlowych / fot. KPP w Krakowie
fot. KPP w Krakowie
Policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach zatrzymali troje podejrzanych o dokonanie szeregu kradzieży sklepowych. Ich łupem padły artykuły spożywcze, chemiczne, przemysłowe i alkohol. Straty oszacowano na kwotę ponad 20 tysięcy złotych. Sprawcy usłyszeli szereg zarzutów. Jednym z nich jest recydywista, który usłyszał 10 zarzutów. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności, a pozostałym do 5 lat.
REKLAMA

7 listopada br. policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach zostali powiadomieni o kradzieżach sklepowych, do których doszło w jednym z marketów spożywczych w gminie Kocmyrzów-Luborzyca. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z komisariatu. Okazało się, że te same osoby, kobieta i dwóch mężczyzn, w różnych konfiguracjach, regularnie okradali ten sam market. Wszystkie te zdarzenia zarejestrowała kamera monitoringu sklepowego. Łupem złodziei padało niemal wszystko – alkohol, artykuły spożywcze, przemysłowe, chemiczne w tym nawet… papier toaletowy. W trakcie czynności policjanci ustalili, że te same osoby okradały również sklepy tej samej sieci handlowej na terenie Słomnik, w gminie Świątniki Górne, w gminie Mogilany i w powiecie wielickim.

Policjanci, posiadając wizerunek sprawców i po przeprowadzeniu rozpoznania w środowisku mieszkańców, jeszcze tego samego dnia ustalili personalia złodziei i ich adresy zamieszkania, gdzie się natychmiast udali. Złodziejami okazali się dwaj mężczyźni w wieku 25 i 50 lat i 31-letnia kobieta z Krakowa. Jak ustalili policjanci, kradzieży dokonywali głównie mężczyźni. Kobieta brała udział „tylko” w 3 kradzieżach. Część skradzionych produktów policjanci odzyskali.

Podejrzani zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Kolejnego dnia usłyszeli zarzuty. 25-latek odpowie za 10 kradzieży, 50-latek za udział w 7 z nich, z kolei kobieta odpowie za udział w 3 kradzieżach. Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. 25-latkowi, jako recydywiście za popełnione przestępstwa grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności, z kolei pozostałym sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kraków
1.3°C
wschód słońca: 07:20
zachód słońca: 15:39
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2022-12-05 17:00
miejsce
Nowohuckie Centrum Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-05 17:30
miejsce
Teatr Bagatela, Kraków, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-05 20:15
miejsce
Teatr Bagatela, Kraków, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-06 19:00
miejsce
Single Scena, Kraków, Świętego...
wstęp biletowany