24 październik 2019

Nie chcą ślęczeć po nocach nad lekcjami. Uczniowie? Nie, rodzice

Nauczyciele ponownie przystępują do protestu, który jest sprzeciwem wobec stawek wynagrodzeń oraz dramatycznej sytuacji w szkolnictwie. Centrala ZNP zdecydowała się na protest włoski - pedagodzy będą realizować obowiązki ujęte w statutach szkół, jednak odchodzą od prowadzenia pozalekcyjnych kół zainteresować czy wyjazdów weekendowych.
Koronawirus
małopolskie
1834
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Tymczasem równocześnie, jak informuje Wirtualna Polska, do akcji sprzeciwu organizują się także rodzice. W sieci odnaleźć można grafikę ze szczegółami rodzicielskiego protestu.

Postulatem rodziców jest przede wszystkim wyrzeczenie się "zmuszania dzieci do odrabiania zadań domowych po nocach" oraz zapowiedź braku współpracy przy wykonywaniu "ściemo-prac domowych, czyli np. makiet, które i tak wykonują rodzice”.
Nauczyciele, jak ustalił portal, są zaskoczeni informacjami o nawoływaniach do strajku rodziców. Wielu z nich komentuje, że to tylko internetowy żart, choć faktycznie nie przeczą, że wielu rodziców dzielnie wspiera edukację swoich dzieci, wyręczając je w pracach domowych i organizując douczanie, korepetycje, powtórki. Często jest to jednak wynikiem wygórowanych aspiracji rodziców.

Artur Sierawski z koalicji "Nie dla chaosu w szkole" również zdaje sobie sprawę z tego, że rodzice muszą dużo pracować z dziećmi ze względu na to, jak wygląda system edukacji. Jednak apeluje, by za sytuację nie winić nauczycieli, bo to nie oni odpowiadają za to, że dzieci i rodzice są przeciążeni.

Rzecznik ZNP Magdalena Kaszulanis, komentuje, że podejmujący protest pedagodzy chcą nie tylko godnych zarobków, ale również zmian w systemie, na których skorzystają wszyscy.

Źródło: WP Finanse
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
małopolskie
1834
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2020-09-03 20:00
miejsce
Klub Zet Pe Te, Kraków, Dolnych...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-04 20:00
miejsce
Teatr Barakah, Kraków, Paulińska 28
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-07 19:00
miejsce
Kijów Centrum, Kraków, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-08 20:00
miejsce
Plac Nowy 1, Kraków, plac Nowy 1
wstęp biletowany