11 styczeń 2023

Prezydent Krakowa przekazuje na WOŚP rękawice bokserskie Kliczki

zdjęcie: Prezydent Krakowa przekazuje na WOŚP rękawice bokserskie Kliczki / fot. UM Kraków / Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
fot. UM Kraków / Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Zbliża się 31. finał WOŚP, a z nim tradycyjna już aukcja prosto z Krakowa. Licytowaliśmy już fragment słynnego Szkieletora, replikę dzwonu Zygmunt, a w tym roku – czas na rękawice bokserskie od Witalija Kliczki! Ten symboliczny przedmiot, który na licytację przekaże prezydent Jacek Majchrowski, jest prezentem od mera Kijowa w podziękowaniu za pomoc, jaką krakowianie ofiarowali walczącej Ukrainie. 
REKLAMA

– Niech przyniosą nowemu właścicielowi szczęście i pomogą wygrać niejedną życiową walkę – tak prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zachęca do licytacji rękawic bokserskich od Witalija Kliczki. W tym trudnym da Ukrainy czasie atrybut wielkiego pięściarza zyskuje szczególną wartość. Podkreśla siłę wsparcia i pomocy, jaką krakowianie co dzień kierują w stronę Ukraińców. Podpisane przez Witalija rękawice symbolizują jego sukces jako wybitnego sportowca, ale także – odwagę i wolę walki wszystkich kijowian.

Aukcja wystartuje już niebawem. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej wyjątkowej i szlachetnej inicjatywy.

„Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – to hasło tegorocznego, 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za zebrane fundusze WOŚP wyposaży szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia. Tego dnia biuro krakowskiego sztabu WOŚP będzie gościło w krakowskim magistracie, przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.


Szanowny Nabywco!

Mam przyjemność przekazać dziś przedmiot symboliczny i – jak wierzę – pełen pozytywnej energii.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy każdego dnia zachęca nas do walki o zdrowe życie w zdrowym świecie. Ale walka o świat zdrowy i bezpieczny stała się przewodnim motywem całego minionego roku 2022. Zaskoczył on nas wszystkich bezprecedensową militarną agresją Rosji na Ukrainę, ale także – niezłomną postawą naszych ukraińskich przyjaciół i ich bohaterską obroną. Wydarzeniami w Ukrainie żyła i wciąż żyje cała Polska, a skala zaangażowania krakowian w pomoc Ukraińcom przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Podobnie jak doroczny Finał Wielkiej Orkiestry, potrzeba niesienia pomocy pokrzywdzonym wydobyła nasze najlepsze cechy. Naszą wrażliwość, empatię, hojność i wytrwałość.

Wierzę, że właśnie te atrybuty posiada Nabywca rękawic bokserskich, które przekazałem na tegoroczną aukcję WOŚP! Otrzymałem je, w podziękowaniu za pomoc udzieloną miastu Kijów, od Witalija Kliczko – Mera Kijowa oraz jednego z lepszych bokserów naszych czasów, wielokrotnego mistrza świata. Podpisane przez Witalija rękawice symbolizują jego sukces jako wybitnego sportowca, ale także – odwagę i wolę walki wszystkich kijowian. Wszystkich Ukraińców.

Niech przyniosą nowemu właścicielowi szczęście i pomogą wygrać niejedną życiową walkę!

 
Źródło: UM Kraków / Patrycja Piekoszewska
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kraków
-6.8°C
wschód słońca: 07:04
zachód słońca: 16:43
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Klub Pod Jaszczurami, Kraków, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Filharmonia Krakowska im. Karola...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Single Scena, Kraków, Świętego...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Teatr Cabaret, Kraków, Krakowska 5
wstęp biletowany