31 grudzień 2022

Trwa Krakowski Bieg Sylwestrowy

zdjęcie: Trwa Krakowski Bieg Sylwestrowy / fot. UM Kraków / Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
fot. UM Kraków / Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Już dziś, w południe, na Małym Rynku rozpoczął się 18. Krakowski Bieg Sylwestrowy. Impreza wyjątkowa, bo uczestnicy biegu przebierają w pomysłach i zaskakują nie tylko dobrą formą, ale i strojem sylwestrowym! Dochód z biegu zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.
REKLAMA

W biegu wystartowało około 2 tys. osób, limit zgłoszeń został wyczerpany.

„Smocza Piątka” (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a „Radosna Dziesiątka” (10 km) dla osób pełnoletnich (w drodze wyjątku – za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego – do biegu dopuszczone będą osoby, które ukończyły 16 lat). Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut. Start i meta na Małym Rynku – dziś, w samo południe.

Szczegółowe opisy tras są dostępne tutaj.

W rywalizacji sportowej, poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn na obu dystansach, prowadzona jest także klasyfikacja drużynowa. Nagrodzone zostaną trzy kluby, z których największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana jest nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Każdy, kto ukończy bieg otrzyma na mecie pamiątkowy medal, gorącą herbatę i napoje, dzieci i młodzież słodycze, a panie powitane zostaną różami.

Przebierz się i pobiegnij z nami!

Uczestników zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje – mile widziane kostiumy nawiązujące do historii, tradycji i kultury Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby, miejsca I-III), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce, miejsca I-III), najlepsze przebranie indywidualne (miejsca I-X) oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia (miejsca I-III).

Szczegóły wydarzenia znajdują się w regulaminie 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

Zmiany w komunikacji tramwajowej sprawdź tutaj.

Podobnie jak w przypadku pięciu poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Partnerami 18. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego są m.in. spółki: Krakowski Holding Komunalny SA, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. oraz Centrum Giełdowe Balicka Sp. z o.o., które dostarczy róże i firma Adikam Sp. z o.o., która zapewni słodycze.

 
Źródło: UM Kraków /
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kraków
-6.8°C
wschód słońca: 07:04
zachód słońca: 16:43
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Klub Pod Jaszczurami, Kraków, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Filharmonia Krakowska im. Karola...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Teatr Cabaret, Kraków, Krakowska 5
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Single Scena, Kraków, Świętego...
wstęp biletowany