Wakacyjne kierunki LOT-u bezpośrednio z Katowic już od końca maja

Polskie Linie Lotnicze LOT
Najpopularniejsze kierunki wakacyjne Polskich Linii Lotniczych LOT dostępne będą bezpośrednio ze stolicy Śląska. Bilety, w atrakcyjnych cenach, są już w sprzedaży na stronie lot.com oraz u agentów sprzedaży.
REKLAMA
Połączenia wakacyjne startują z końcem maja. „Coraz szybsze tempo szczepień w Europie oraz stopniowe luzowanie obostrzeń przez kraje europejskie pozwalają nam na wprowadzanie do rozkładów kolejnych połączeń wakacyjnych, także do nieobsługiwanych wcześniej kurortów. Połączenia te zapewnią naszym pasażerom bezpośrednie i wygodne podróże z terenu całej Polski. To potwierdza nasze długofalowe plany rozwoju LOT w segmencie turystycznym i zacieśniania współpracy z touroperatorami oraz lokalnymi partnerami” - mówi Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT.

W te wakacje z Katowic LOT-em można się będzie dostać do kilkunastu atrakcyjnych miejscowości. Zdecydowana większość z nich to nowości, wśród których króluje słoneczna Grecja, na czele ze stolicą tego kraju - Atenami. Stanowią one dobrą bazę wypadową umożliwiającą zwiedzenie Attyki oraz wysp: Eginy i Eubei. Miłośnicy kontynentalnej Hellady mają do wyboru jeszcze dwa nowe porty lotnicze: położoną na południu Kalamatę (warto stamtąd wybrać się do starożytnych miast Sparty i Pylos) oraz Prewezę (zachodnia Grecja). Poza tym na turystów z Katowic czeka wiecznie zielone Korfu słynące z malowniczych plaż i aromatycznego, słodkiego, białego wina pochodzącego z wyspy Samos. Jest to też miejsce narodzin niedawno zmarłego brytyjskiego księcia Filipa.

Latem LOT poleci ze Śląska również do Barcelony, gdzie warto zobaczyć m.in. niedokończona katedrę zaprojektowaną przez Gaudiego, do Olbii na Sardynii - włoskiej wyspie słynącej z malowniczych plaż i pysznej kuchni, a także bułgarskiej Warny, zwanej też wrotami Morza Czarnego. Miłośnicy klimatów adriatyckich mogą się zaś wybrać do Podgoricy, czyli stolicy Czarnogóry.

Latem 2021 roku LOT poleci z Katowic także do innych sprawdzonych już destynacji: Salonik, Palmy de Mallorki, Tirany, Burgas, Lamezia Therme, na Rodos i Kretę.

„Katowice są ważnym portem w naszej siatce połączeń, bo stamtąd na wakacje latają nie tylko mieszkańcy województwa śląskiego, ale i łódzkiego, Małopolski czy Śląska Opolskiego. Liczymy, że i w tym roku wybiorą oni LOT, który zapewni im komfortową i bezpieczną podróż na wymarzony odpoczynek” - dodaje Michał Fijoł.

Ostateczny kształt siatki połączeń z Katowic uzależniony jest od aktualnej sytuacji epidemicznej. Wszystkie połączenia odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/loty-z-katowic-1.

Źródło informacji: PAP MediaRoom
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
małopolskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2021-08-22 20:00
miejsce
Letnia Scena TAURON Arena, Kraków,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-26 20:00
miejsce
Kościół Franciszkanów św....
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-04 21:00
miejsce
Klub Strefa, Kraków, św. Tomasza 31
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-18 17:00
miejsce
Klub STUDIO, Kraków, Witolda...
wstęp biletowany