29 sierpień 2019

Radiowa "Dwójka na miejscu" w Krakowie.

"DWÓJKA NA MIEJSCU - ZNAKI NIEPODLEGŁEJ. OSTATNIE LATO '39", CZYLI RADIOWA DWÓJKA W KRAKOWIE.Program 2 Polskiego Radia kontynuuje reporterską trasę "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39". W najbliższy weekend dziennikarze radiowej Dwójki zajrzą do Krakowa, gdzie w sobotę 31 sierpnia spotkają się z animatorami kultury, mieszkańcami miasta, turystami i uczestnikami wielkiego finału "Lato z Radiem Festiwal" 2019.
Koronawirus
małopolskie
1805
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
W trakcie plenerowej, dwugodzinnej audycji (godz. 15.00-17.00) z Placu Szczepańskiego w Krakowie dziennikarze radiowej Dwójki gościć będą m.in. pisarza Łukasza Orbitowskiego, twórcę Festiwalu Kultury Żydowskiej - Janusza Makucha i Grzegorza Jeżowskiego - kuratora otwieranej właśnie w Fabryce Oskara Schindlera wystawy "Bitwa, której nie było. W 80.rocznicę wybuchu II wojny światowej". - Zastanowimy się, kim jest krakauerolog, jak wyglądała galicyjska kuchnia w dwudziestoleciu międzywojennymi i o czym pisały gazety krakowskie w przeddzień wojny - zapowiadają Monika Zając i Jakub Kukla.

Audycję z plenerowego studia Dwójki na Placu Szczepańskim w Krakowie poprzedzą (godz. 12.00-15.00) występy artystyczne i wiele atrakcji dla słuchaczy, mieszkańców miasta i turystów, w tym m.in.: warsztaty sztuki origami zorganizowane przez Muzeum Manggha, pokaz i nauka tańca przygotowana przez reprezentantów Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Krakowiak". Całość rozpocznie - w samo południe - zespół Legend of Kazimierz.

Akcja "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej" odbywa się w ramach Lato z Radiem Festiwal, w trakcie którego w Krakowie w dniach 30-31 sierpnia wystąpią m.in.: Nosowska, Daria Zawiałow, Smolik, Mela Koteluk, Barbara Wrońska i Przyjaciele, Fisz Emade Tworzywo, Przybysz-Przybysz, Voo Voo, Król, Skubas, The Dumplings, Mazolewski/Porter i wiele innych. Polskie Radio przygotowało również specjalne strefy: Muzyczną, Familijną i Relaksu - wszystkie wypełnione atrakcjami dla słuchaczy.

Więcej informacji o Festiwalu na stronie: www.polskieradio.pl/411/8053.

"Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39" to cykl audycji plenerowych odbywających w 11 polskich miastach nawiązujących tematyką do lata 1939 r., rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz rocznicy 1989 r. Odwiedzając kolejne miasta Dwójka zaprasza słuchaczy na spotkania, konkursy, koncerty i rozmowy, w których poruszane są nie tylko tematy związane z historią wybranych miejsc - uczestniczą w nich przedstawiciele współczesnych instytucji kultury, aktywnych w danym regionie. Wszystkie audycje są transmitowane na antenie Programu 2 w każdą sobotę w godz. 15.00-17.00. Przed audycjami dziennikarze Dwójki prowadzą zajęcia animacyjne oraz plenerowe odsłony konkursu "Dwójka na piątkę" z atrakcyjnymi nagrodami.

W następną sobotę 7 września dziennikarze Programu 2 Polskiego Radia zapraszają na ostatnią wakacyjną, plenerową audycję w Białymstoku.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
małopolskie
1805
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2020-09-03 20:00
miejsce
Klub Zet Pe Te, Kraków, Dolnych...
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-04 20:00
miejsce
Teatr Barakah, Kraków, Paulińska 28
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-07 19:00
miejsce
Kijów Centrum, Kraków, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-08 20:00
miejsce
Plac Nowy 1, Kraków, plac Nowy 1
wstęp biletowany