24 styczeń 2023

Teatr Przypadków Feralnych

zdjęcie: Teatr Przypadków Feralnych / kupbilecik24.pl / Teatr Przypadków Feralnych
kupbilecik24.pl / Teatr Przypadków Feralnych
Zapraszamy 4 lutego 2023 roku do Klub Pod Jaszczurami, Kraków, ul. Rynek Główny 8.
REKLAMA
data: 2023-02-04 17:00
miejsce: Klub Pod Jaszczurami, Kraków, ul. Rynek Główny 8
bilety: KUP BILET

data: 2023-02-19 19:00
miejsce: Klub Pod Jaszczurami, Kraków, ul. Rynek Główny 8
bilety: KUP BILET
 

Nigdy nie jest za późno na naukę. Trzeba jednak uważać, bo nadmierne zagłębianie się w niektóre z tematów może prowadzić do nieoczekiwanych i niebezpiecznych rezultatów... Tak samo niespodziewanie toczy się akcja "Lekcji" - najnowszej komedii Teatru Przypadków Feralnych.

On - zwykły profesor. Ona - zwykła uczennica. Spotykają się w czasie indywidualnej lekcji. Co może pójść nie tak?

"Lekcja" absurdalną sekwencją wydarzeń i zabawnymi dialogami opowiada o niebezpieczeństwie, do którego potrafią doprowadzić skrajności - w tym radykalizm myśli i idei. Przestawienie jest utrzymane w komediowej formule charakterystycznej dla twórczości Eugène"a Ionesco - wybitnego przedstawiciela europejskiego teatru absurdu.

Profesor - Michał Orzyłowski
Uczennica - Alicja Kurowska/Maria Pilch
Służąca - Zuzanna Gac/Alicja Kurowska

Reżyseria - Michał Szafarski
Scenografia - Sabina Kopińska
Choreografia - Alicja Kurowska/Michał Orzyłowski
Zdjęcia - Małgorzata Fatalska

Na podstawie dramatu "Lekcja" Eugène"a Ionesco.

Czas trwania: 50 minut

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Lekcja
artyści:
Michał Orzyłowski, Alicja Kurowska/Maria Pilch, Zuzanna Gac/Alicja Kurowska
Nigdy nie jest za późno na naukę. Trzeba jednak uważać, bo nadmierne zagłębianie się w niektóre z tematów może prowadzić do nieoczekiwanych i niebezpiecznych rezultatów… Tak samo niespodziewanie toczy się akcja "Lekcji" – najnowszej komedii Teatru Przypadków Feralnych. On – zwykły profesor. Ona – zwykła uczennica. Spotykają się w czasie indywidualnej lekcji. Co może pójść nie tak? "Lekcja" absurdalną sekwencją wydarzeń i zabawnymi dialogami opowiada o niebezpieczeństwie, do którego potrafią doprowadzić skrajności – w tym radykalizm myśli i idei. Przestawienie jest utrzymane w komediowej formule charakterystycznej dla twórczości Eugène’a Ionesco – wybitnego przedstawiciela europejskiego teatru absurdu. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 

Byliście kiedyś głodni? Tak naprawdę? Tak głodni, że nawet znienawidzone mięso w galarecie pożarlibyście jak najlepszy przysmak? Albo swojego chomika. Psa. Kumpla. Tylko którego?

Sławomir Mrożek to mistrz absurdu - a Na pełnym morzu - opowieść o trzech rozbitkach debatujących, którego spośród nich należy zjeść, to brawurowa demaskacja najbrutalniejszych społecznych mechanizmów. W obliczu zwierzęcej walki o przetrwanie nie mają znaczenia założenia kolejnych systemów politycznych - liczy się tylko głód. Czy ośmielisz się przyjść i stawić czoła swojej wewnętrznej bestii? Pokonać ją możesz w jeden sposób - poprzez śmiech - zaś tego na pewno w czasie spektaklu nie zabraknie. "Na pełnym morzu" to czarna komedia dla prawdziwych teatralnych smakoszy. Wypłyńmy na nieznane wody i zobaczmy bestie kryjące się za horyzontem.

A Ty? Popłyniesz z nami?

GRUBY - Magdalena Jewuła

ŚREDNI - Stanisław Chucher

MAŁY - Mikołaj Maciejski

LISTONOSZ - Alicja Kurowska

Reżyseria - Michał Szafarski.

Na podstawie dramatu Sławomira Mrożka "Na pełnym morzu".

W spektaklu wykorzystano utwory muzyczne następujących twórców: Elton John, Bernard J P Taupin, John Lennon, Paul McCartney, Carol Connors, William Conti, Ayn E. Robbins, Gainsburga Serge, Guigona Jeana Pierre"a Camille"a Bernarda He, Myersa Stanleya, Lecha Wojciecha Klupsia, Jerzego Stanisława Porębskiego, Mizuno Yoshiki. Licencja na wystawienie utwory została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Na pełnym morzu
artyści:
Magdalena Jewuła, Justyna Czort, Mikołaj Maciejski, Alicja Kurowska
Byliście kiedyś głodni? Tak naprawdę? Tak głodni, że nawet znienawidzone mięso w galarecie pożarlibyście jak najlepszy przysmak? Albo swojego chomika. Psa. Kumpla. Tylko którego? Sławomir Mrożek to mistrz absurdu – a Na pełnym morzu – opowieść o trzech rozbitkach debatujących, którego spośród nich należy zjeść, to brawurowa demaskacja najbrutalniejszych społecznych mechanizmów. W obliczu zwierzęcej walki o przetrwanie nie mają znaczenia założenia kolejnych systemów politycznych – liczy się tylko głód. Czy ośmielisz się przyjść i stawić czoła swojej wewnętrznej bestii? Pokonać ją możesz w jeden sposób – poprzez śmiech – zaś tego na pewno w czasie spektaklu nie zabraknie. Na pełnym morzu to czarna komedia dla prawdziwych teatralnych smakoszy. Wypłyńmy na nieznane wody i zobaczmy bestie kryjące się za horyzontem. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kraków
-6.8°C
wschód słońca: 07:04
zachód słońca: 16:43
Koronawirus
małopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Klub Pod Jaszczurami, Kraków, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Filharmonia Krakowska im. Karola...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Teatr Cabaret, Kraków, Krakowska 5
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Single Scena, Kraków, Świętego...
wstęp biletowany