reklama
kategoria: Na Sygnale
25 sierpień 2023

72-latek złamał zakaz zbliżania się do bliskich i ponownie im groził. Trafił za to do aresztu.

fot. KPP w Krakowie
Policjanci z Komisariatu Policji w Słomnikach zatrzymali 72-latka, który złamał zakaz kontaktowania się i zbliżania do bliskich oraz sąsiadów. Mężczyzna ponownie groził pokrzywdzonym pozbawieniem życia. Usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.
REKLAMA

Słomniccy policjanci prowadzili dochodzenie przeciwko 72-letniemu mieszkańcowi gminy Słomniki za kierowanie gróźb karalnych wobec bliskich i sąsiadów. Postępowanie to zakończyło się przedstawieniem podejrzanemu zarzutów i zastosowaniem przez prokuratora środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru i zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Przeciwko 72-latkowi były też prowadzone inne sprawy karne za znieważenie funkcjonariuszy i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci ustalili, że 72-latek nie stosował się do orzeczonego zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych, a także ponownie im groził pozbawieniem życia. Wobec powyższego wczoraj (23 sierpnie br.), na polecenie Prokuratury Rejonowej w Miechowie, policjanci zatrzymali agresora i przedstawili mu kolejne zarzuty dotyczące kierowania gróźb karalnych. Sąd, na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, gdzie został przez policjantów doprowadzony. Za popełnione przestępstwa 72-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kraków
23.5°C
wschód słońca: 04:55
zachód słońca: 20:37
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2025-07-24 10:30
miejsce
Staromiejskie Centrum Kultury...
wstęp biletowany
kiedy
2025-07-24 11:00
miejsce
Muzeum Banksy, Kraków, Ul. Berka...
wstęp biletowany
kiedy
2025-07-24 18:30
miejsce
Kościół OO. Bernardynów, Kraków,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-07-24 19:00
miejsce
Kościół OO. Bernardynów, Kraków,...
wstęp biletowany