Przejdź do treści
5°CPowietrze: dobre Wisła: 146 cm rośnie poniedziałek, 12 października 2026 · imieniny: Eustachego, Maksymiliana wschód 06:55 · zachód 17:57
reklama

Wisła Kraków

Ekstraklasa, sezon 2026/2027: 5. miejsce na 18, 17 pkt, bramki 17:14

Sezon: 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze WPWPRWRWWP

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1906
Kraj
Polska
Stadion
Stadion Miejski im. Henryka Reymana
Adres
ul. Reymonta 22, Kraków
Pojemność
33 268 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Stadion Miejski im. Henryka Reymana

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • Mariusz Jop Mariusz Jopod 07.2025

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze549
Zwycięstwa505
Remisy022
Porażki022
Bramki zdobyte10717
Bramki stracone3912
Średnio zdobytych na mecz2,01,81,9
Średnio straconych na mecz0,62,31,3
Czyste konta202
Mecze bez strzelonego gola000
Najwyższa wygrana u siebie
2:0
Najwyższa porażka na wyjeździe
4:3
Najdłuższa seria zwycięstw
1 mecz
Najdłuższa seria remisów
1 mecz
Najdłuższa seria porażek
1 mecz
Rzuty karne wykorzystane
1 z 2

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
11.10.2026 10 Legia WarszawaŁ. Zjawiński 18'; R. Adamski 70' 2:0 Wisła Kraków
18.09.2026 9 Wisła KrakówÁngel Rodado 16'; A. Uryga 90+3' 2:1 Śląsk WrocławA. Ciucka 76'
11.09.2026 8 Wisła KrakówÁngel Rodado 14', 87' 2:0 Jagiellonia
05.09.2026 7 Korona KielceO. Lingr 24' 1:1 Wisła KrakówA. Uryga 90'
29.08.2026 6 Wisła KrakówJordi Sánchez 54'; J. Guillemenot 80' 2:0 Wieczysta Kraków
23.08.2026 5 Pogoń SzczecinM. Juwara 3'; L. Wahlqvist 24' 2:2 Wisła KrakówM. Juwara 20' (sam.); É. Youan 33'
16.08.2026 4 Górnik ZabrzeL. Sadílek 27'; M. Khlan 53' 2:1 Wisła KrakówJordi Sánchez 55'
07.08.2026 3 Wisła KrakówÁngel Rodado 14'; Jordi Sánchez 36' 2:1 Wisła PłockS. Hamulić 28'
01.08.2026 2 Piast GliwiceS. Ntamack Ndimba 17'; Hugo Vallejo 32'; J. Łabojko 65' (k.); Leandro Sanca 88' 4:3 Wisła KrakówJordi Sánchez 38', 69'; M. Božić 55'
26.07.2026 1 Wisła KrakówM. Božić 56' (k.); Jordi Sánchez 60' 2:1 GKS KatowiceS. Bartlewicz 79'

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1Jordi Sánchez61
2Ángel Rodado41
3A. Uryga21
3M. Božić212
5J. Guillemenot1
5M. Kuziemka1
5É. Youan1

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
M. Łubik1210000
P. Letkiewicz28200000
J. Stepak53190000
B. Neugebauer93210000
Obrońcy
J. Lelieveld2280000
R. Mikulec4280100
A. Uryga6312130
M. Maisonneuve13260130
D. Grujčić29260010
R. Giger34280110
M. Kutwa50210000
J. Krzyżanowski52190000
W. Biedrzycki97280000
Pomocnicy
J. Ertlthaler7280130
Marc Carbó8310000
J. Igbekeme12300010
K. Dziedzic20200000
Víctor Meseguer23260010
A. Gigis32260000
K. Tokarczyk38190000
K. Duda41210130
W. Szywacz53230000
O. Sukiennicki99220000
M. Tsymbalyuk190000
Napastnicy
Ángel Rodado9284120
Frederico Duarte10260000
M. Božić17272211
J. Guillemenot21271000
É. Youan27261010
M. Kuziemka51191000
O. Conte91180000

Skład zgłoszony do rozgrywek (31). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: Ekstraklasa, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Górnik Zabrze 10 25 19:9
2 Lech Poznań 9 22 21:8
3 Legia Warszawa 10 22 21:8
4 Pogoń Szczecin 9 18 14:6
5 Wisła Kraków 10 17 17:14
6 Piast Gliwice 10 16 18:16
7 GKS Katowice 9 15 20:14
8 Korona Kielce 10 15 12:12
9 Zagłębie Lubin 10 15 12:13
10 Jagiellonia 9 12 13:16
11 Cracovia Kraków 10 11 12:15
12 Wisła Płock 9 11 9:15
13 Widzew Łódź 10 9 14:15
14 Motor Lublin 10 9 12:17
15 Wieczysta Kraków 9 8 14:17
16 Radomiak Radom 10 8 9:23
17 Śląsk Wrocław 10 6 12:19
18 Raków Częstochowa 10 3 13:25

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 12.10.2026.