Przejdź do treści
7°CPowietrze: dobre Wisła: 148 cm opada wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 06:57 · zachód 17:55
reklama

Lech Poznań

Ekstraklasa, sezon 2026/2027: 2. miejsce na 18, 22 pkt, bramki 21:8

Sezon: 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Wisła Kraków pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze RWWWWWPWW

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1922
Kraj
Polska
Stadion
Enea Stadion
Adres
ul. Bułgarska 17, Poznań
Pojemność
43 269 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Enea Stadion

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • Niels Frederiksen Niels Frederiksenod 07.2025

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze549
Zwycięstwa437
Remisy101
Porażki011
Bramki zdobyte111021
Bramki stracone268
Średnio zdobytych na mecz2,22,52,3
Średnio straconych na mecz0,41,50,9
Czyste konta303
Mecze bez strzelonego gola101
Najwyższa wygrana u siebie
5:1
Najwyższa wygrana na wyjeździe
1:4
Najwyższa porażka na wyjeździe
2:1
Najdłuższa seria zwycięstw
5 meczów
Najdłuższa seria remisów
1 mecz
Najdłuższa seria porażek
1 mecz

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
10.10.2026 10 Śląsk WrocławG. Tomasiewicz 90+3' 1:4 Lech PoznańF. Jagiełło 31'; Pablo Rodríguez 50'; P. Wålemark 70', 73'
20.09.2026 9 Lech PoznańPablo Rodríguez 3', 67'; P. Wålemark 9', 51'; A. Sayyadmanesh 41' 5:1 Radomiak RadomGuilherme Luiz 1'
12.09.2026 8 Górnik ZabrzeE. Prekop 76', 80' 2:1 Lech PoznańA. Sayyadmanesh 36'
06.09.2026 7 Lech PoznańL. Bengtsson 71' 1:0 Raków Częstochowa
03.09.2026 5 Lech PoznańPablo Rodríguez 43'; R. Gumny 87' 2:1 JagielloniaY. Kobayashi 45'
30.08.2026 6 Widzew ŁódźK. Świderski 27'; M. Fornalczyk 53' 2:3 Lech PoznańA. Kozubal 6'; A. Sayyadmanesh 22'; L. Palma 90'
09.08.2026 3 Lech PoznańM. Ishak 63'; K. Delikat 79'; A. Sayyadmanesh 90' 3:0 Piast Gliwice
01.08.2026 2 Wieczysta KrakówLucas Piazón 66' 1:2 Lech PoznańY. Agnero 35'; A. Sayyadmanesh 43'
25.07.2026 1 Lech Poznań 0:0 Cracovia Kraków

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1A. Sayyadmanesh5
1Pablo Rodríguez53
3P. Wålemark44
4A. Kozubal21
4M. Ishak22
6F. Jagiełło1
6K. Delikat1
6L. Bengtsson1
6L. Palma12
6R. Gumny1
6Y. Agnero1

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchary

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
M. Lis1280000
Wiktor Obremski31180000
M. Pruchniewski33180000
Obrońcy
Joel Pereira2290320
A. Douglas3240000
João Moutinho4270000
M. Gurgul15190120
W. Mońka27180020
T. Yegbe59240000
M. Skrzypczak72250110
H. Janyszka90160000
P. Bartczak170000
Pomocnicy
G. Berggren5280000
A. Gholizadeh8300000
P. Wålemark10244430
D. Håkans11250200
L. Bengtsson14271000
R. Gumny20271000
Pablo Rodríguez21245300
R. Murawski22310010
A. Kozubal43212110
K. Delikat53171000
L. Palma77251210
Napastnicy
Y. Agnero7221000
M. Ishak9322220
A. Sayyadmanesh17255010
F. Jagiełło24281010
Goncalves56290000

Skład zgłoszony do rozgrywek (28). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: Ekstraklasa, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Górnik Zabrze 10 25 19:9
2 Lech Poznań 9 22 21:8
3 Legia Warszawa 10 22 21:8
4 Pogoń Szczecin 9 18 14:6
5 GKS Katowice 10 18 22:15
6 Wisła Kraków 10 17 17:14
7 Piast Gliwice 10 16 18:16
8 Korona Kielce 10 15 12:12
9 Zagłębie Lubin 10 15 12:13
10 Jagiellonia 9 12 13:16
11 Cracovia Kraków 10 11 12:15
12 Wisła Płock 9 11 9:15
13 Widzew Łódź 10 9 14:15
14 Motor Lublin 10 9 12:17
15 Wieczysta Kraków 10 8 15:19
16 Radomiak Radom 10 8 9:23
17 Śląsk Wrocław 10 6 12:19
18 Raków Częstochowa 10 3 13:25

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 13.10.2026.