7 lipiec 2020

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch złodziei, którzy okradli pracodawcę

fot. KMP w Krakowie
30 czerwca br. krakowscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, podejrzanych o kradzież narzędzi z firmy, w której pracowali. 30-latkowie wynieśli urządzenia warte około 3 tys. złotych w plecakach, a następnie próbowali je spieniężyć. Funkcjonariusze odzyskali skradziony sprzęt.
Koronawirus
małopolskie
5257
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

30 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie, z polecenia dyżurnego, pojechali do jednej z firm na terenie Podgórza, w której dzień wcześniej miało dojść do kradzieży narzędzi. Z terenu przedsiębiorstwa zniknęły lamelownica oraz wkrętarka, warte łącznie około 3 tys. złotych.

Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce porozmawiali z właścicielem, pracownikami oraz obejrzeli zapisy z kamer monitoringu. Mundurowi przeglądając nagrania zauważyli dziwne zachowanie dwóch pracowników firmy, którzy nie tylko jako ostatni używali skradzionego sprzętu, ale później jeden po drugim weszli z plecakami do toalety, po czym pospiesznie opuścili zakład pracy.

Na drugi dzień, to również ta dwójka przyszła do firmy znacząco spóźniona. W rozmowie z funkcjonariuszami dwaj 30-latkowie z Ukrainy zachowywali się nerwowo, długo zastanawiali się nad odpowiedzią na zadawane pytania, nie potrafili logicznie uzasadnić swojego postępowania, jak choćby dlaczego każdy z nich dzień wcześniej udał się do toalety z plecakiem. W końcu przyznali się do kradzieży i potwierdzili, że wspólnie wynieśli z pracy narzędzia, które postanowili spieniężyć. Lamelownicę zastawili w lombardzie, a wkrętarkę pozostawili w wynajmowanym przez jednego z nich pokoju w centrum miasta. 30-latkowie zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu Policji przy ul. Zamoyskiego. W trakcie przeszukania jednego z mieszkań 30-latków mundurowi znaleźli niewielkie ilości amfetaminy.

Policjanci odzyskali skradzione narzędzia. Obywatele Ukrainy odpowiedzą za kradzież, za co grozić im może do 5 lat więzienia. Ponadto jeden z nich odpowie za posiadanie niewielkich ilości narkotyku.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
małopolskie
5257
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
ICE KRAKÓW Congress Centre,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 20:30
miejsce
Kościół Rektoralny Przemieniania...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-16 17:00
miejsce
Kijów Centrum, Kraków, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-18 16:00
miejsce
Kijów Centrum, Kraków, al....
wstęp biletowany