13 lipiec 2020

Wynajął i zdewastował pokój hotelowy. Straty wyceniono na 15 tys. złotych

fot. KMP w Krakowie
K rakowscy policjanci zatrzymali 50-letniego klienta jednego ze śródmiejskich hoteli, który zdewastował sprzęty znajdujące się w wynajmowanym przez niego pokoju. Wyrwana lampa, uszkodzone meble, zalana wykładzina, zasłony i firany, to niektóre ze zniszczeń, jakie pozostawił po sobie mężczyzna. Suma strat jakie spowodował została oszacowana na kwotę około 15 tys. złotych.
Koronawirus
małopolskie
5257
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W niedzielę, 5 lipca br. w godzinach porannych, 50-letni mieszkaniec jednej z miejscowości pow. krakowskiego wynajął pokój w hotelu w centrum miasta. Mężczyzna postanowił pozostać na miejscu do poniedziałku. W niedzielne popołudnie 50-latek uiścił opłatę za nocleg, po czym wyszedł z budynku. Wówczas do pokoju, który uprzednio zajmował, udała się ekipa sprzątająca. Po otwarciu drzwi personel zobaczył przerażający widok oraz odkrył liczne zniszczenia, a wśród nich m.in. wyrwaną lampę ze ściany, uszkodzone meble, zalaną wykładzinę, pobrudzone zasłony i firany, porozrzucane niedopałki papierosów oraz walające się butelki.  Na miejsce został wezwany policyjny patrol. Dyrektor hotelu wstępnie oszacował powstałe szkody na kwotę około 15 tys. złotych oraz złożył zawiadomienie o przestępstwie w komisariacie Policji przy ul. Pędzichów.

6 lipca br. kryminalni z „jedynki” zatrzymali 50-latka, który około 14.00 wrócił do hotelu po swoje rzeczy. Mężczyzna został przewieziony do jednostki Policji, gdzie przyznał się do zdewastowania pokoju hotelowego, powiedział, że przesadził z alkoholem i zobowiązał się pokryć szkody, które spowodował.  Możliwe, że mieszkaniec pow. krakowskiego nie odpowie karnie za zniszczenie mienia (za co grozi do 5 lat więzienia) jeżeli pokrzywdzony wycofa wniosek o ściganie, a prokurator wyrazi na to zgodę. 

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
małopolskie
5257
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krakowie

kiedy
2020-10-14 19:00
miejsce
ICE KRAKÓW Congress Centre,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-15 20:30
miejsce
Kościół Rektoralny Przemieniania...
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-16 17:00
miejsce
Kijów Centrum, Kraków, al....
wstęp biletowany
kiedy
2020-10-18 16:00
miejsce
Kijów Centrum, Kraków, al....
wstęp biletowany