Przejdź do treści
11°CPowietrze: dobre Wisła: 158 cm rośnie wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 06:57 · zachód 17:55
reklama

Piast Gliwice

Ekstraklasa, sezon 2026/2027: 7. miejsce na 18, 16 pkt, bramki 18:16

Sezon: 2018/2019 2019/2020 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Wisła Kraków pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze PWPPRWWWPW

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1945
Kraj
Polska
Stadion
Stadion Miejski
Adres
ul. Stefana Okrzei 20, Gliwice
Pojemność
9 913 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Stadion Miejski

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • Daniel Mysliwiec Daniel Mysliwiecod 07.2025

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze6410
Zwycięstwa325
Remisy101
Porażki224
Bramki zdobyte14418
Bramki stracone11516
Średnio zdobytych na mecz2,31,01,8
Średnio straconych na mecz1,81,31,6
Czyste konta123
Mecze bez strzelonego gola022
Najwyższa wygrana u siebie
3:0
Najwyższa wygrana na wyjeździe
0:2
Najwyższa porażka u siebie
3:4
Najwyższa porażka na wyjeździe
3:0
Najdłuższa seria zwycięstw
3 mecze
Najdłuższa seria remisów
1 mecz
Najdłuższa seria porażek
2 mecze
Rzuty karne wykorzystane
2 z 2

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
11.10.2026 10 Piast GliwiceG. Papanikolaou 68' (sam.); Q. Boisgard 90+1' 2:1 Widzew ŁódźK. Świderski 71'
20.09.2026 9 Piast GliwiceS. Ntamack Ndimba 31' 1:2 Pogoń SzczecinJordi Sánchez 26'; D. Churlinov 57'
14.09.2026 8 Radomiak Radom 0:2 Piast GliwiceHugo Vallejo 45+1'; J. Łabojko 67' (k.)
04.09.2026 7 Piast GliwiceLeandro Sanca 5'; Juande Rivas 35'; Hugo Vallejo 85' 3:0 GKS Katowice
29.08.2026 6 Motor Lublin 0:2 Piast GliwiceJuande Rivas 78'; S. Mucha 90'
22.08.2026 5 Piast GliwiceLeandro Sanca 90' 1:1 Legia WarszawaŁ. Zjawiński 7'
15.08.2026 4 Piast GliwiceO. Maziarz 87'; J. Czerwiński 90'; Leandro Sanca 90' 3:4 Wieczysta KrakówT. Christensen 6', 62', 71'; Miki Villar 64'
09.08.2026 3 Lech PoznańM. Ishak 63'; K. Delikat 79'; A. Sayyadmanesh 90' 3:0 Piast Gliwice
01.08.2026 2 Piast GliwiceS. Ntamack Ndimba 17'; Hugo Vallejo 32'; J. Łabojko 65' (k.); Leandro Sanca 88' 4:3 Wisła KrakówJordi Sánchez 38', 69'; M. Božić 55'
27.07.2026 1 Zagłębie LubinJ. Sypek 72'; M. Reguła 86' 2:0 Piast Gliwice

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1Leandro Sanca41
2Hugo Vallejo3
3Juande Rivas21
3S. Ntamack Ndimba21
3J. Łabojko22
6J. Aronggear11
6J. Czerwiński1
6O. Maziarz1
6Q. Boisgard11
6S. Mucha1
6Jorge Félix11

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
Marcel Mendes-Dudziński12200000
J. Grelich47170000
D. Gril75240000
Obrońcy
E. Fikaj3200010
J. Czerwiński4341020
Juande Rivas5262110
L. Pitan15200000
F. Sierralta22280000
F. Borowski28220000
J. Lewicki36200320
Mouhamed Souare91210000
E. Twumasi99280210
K. Kostek180000
Pomocnicy
Q. Boisgard17281130
O. Maziarz18191000
J. Łabojko27282020
O. Leśniak31210010
S. Mucha77211000
Hugo Vallejo80253000
Ivan Lima90210210
J. Lokilo98270100
S. Gapinski250000
Napastnicy
Jorge Félix7341000
A. Katsantonis10250000
Leandro Sanca11264120
S. Ntamack Ndimba19242100
J. Aronggear91231100

Skład zgłoszony do rozgrywek (27). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: Ekstraklasa, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Górnik Zabrze 10 25 19:9
2 Lech Poznań 9 22 21:8
3 Legia Warszawa 10 22 21:8
4 Pogoń Szczecin 9 18 14:6
5 GKS Katowice 10 18 22:15
6 Wisła Kraków 10 17 17:14
7 Piast Gliwice 10 16 18:16
8 Korona Kielce 10 15 12:12
9 Zagłębie Lubin 10 15 12:13
10 Jagiellonia 9 12 13:16
11 Cracovia Kraków 10 11 12:15
12 Wisła Płock 9 11 9:15
13 Widzew Łódź 10 9 14:15
14 Motor Lublin 10 9 12:17
15 Wieczysta Kraków 10 8 15:19
16 Radomiak Radom 10 8 9:23
17 Śląsk Wrocław 10 6 12:19
18 Raków Częstochowa 10 3 13:25

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 13.10.2026.